Erzurum Uydu Servisi | 5424491208 | Uydu Ayar ve Kurulumu

galeri

Firma Hakkında

Erzurum uydu servisi olarak sizlere uydu ayar ve kurulumu hizmeti sunuyoruz. Uydu sistemleri son yıllarda televizyon izleme alışkanlıklarını değiştirdi ve daha fazla kanal seçeneği sunuyor. Ancak uydu kurulumu konusunda deneyimsiz kişiler için bu işlem oldukça zahmetli ve zaman alıcı olabilir. İşte tam burada biz devreye giriyoruz. Uzman teknik ekibimizle Erzurum’da uydu kurulumu, arıza giderme, kanal yükleme ve benzeri hizmetleri sağlıyoruz. Siz de Erzurum’da yaşıyor ve uydu kurulumu konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin. Profesyonel ve güvenilir hizmetimizle sizlere en iyi uydu deneyimini yaşatmak için buradayız.

Erzurum Uydu Servisi Telefon
Uydu servisi ara
Erzurum Uydu Servisi Whatsapp
Uydu Servisi Whatsapp

Erzurum uydu servisi iletişim bilgilerinin birini tercih ederek bize ulaşmanız yeterlidir. Müşterilerimizle iletişim kurduğumuz andan itibaren, işlerinin zamanında ve etkili bir şekilde tamamlanması için tüm gayretimizi gösteriyoruz. Hizmetlerimizin kalitesine olan bağlılığımızla, işlerinizi mümkün olan en kısa sürede tamamlamak için çaba sarf ediyoruz.

✅Firma Kuruluş :2016’dan Beri Hizmet✅
✅Firma Hizmet Bölgeleri :Erzurum’un Her Yerine✅
✅Firma Çalışma Saatleri :7/24 Yerinde Hizmet✅
✅Servis Ücretleri :Yerinde Servis Ücreti 200 ₺ ✅

Erzurum Uydu Servisi Hizmetlerimiz

Erzurum uydu servisi firmamızın Erzurum’da faal hizmet veren tüm firma rehberlerinde kaydı bulunmaktadır. Bizi firma rehberi üzerinden inceleyerek iletişim ve hizmet bilgilerimiz hakkında daha kapsamlı bilgiye erişebilirsiniz.

Erzurum uydu servisi olarak sizlere aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız:

 1. Uydu kurulumu: Uzman teknik ekibimizle en kaliteli uydu sistemlerinin kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Kurulum sonrasında kanal arama ve ayarlamalarını yapıyor, kanal yükleme işlemlerini tamamlıyoruz.
 2. Arıza giderme: Uydu sistemlerinde meydana gelen arızaları en kısa sürede tespit ediyor ve çözümü için çalışıyoruz. Arıza tespiti sonrasında onarım işlemini gerçekleştiriyoruz.
 3. Kanal yükleme: Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda uydu sistemlerine yeni kanallar yüklüyoruz. Uydu alıcınıza istediğiniz kanalları yükleyerek sizlere daha fazla kanal seçeneği sunuyoruz.
 4. Anten ayarı: Anten ayarı işlemlerini gerçekleştirerek daha kaliteli bir uydu sinyali almanızı sağlıyoruz.
 5. Uydu sistemlerinin bakımı: Uydu sistemlerinin daha uzun ömürlü olması için periyodik bakım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede sisteminizin daha uzun süreli kullanımına olanak sağlıyoruz.

Tüm bu hizmetleri uzman teknik ekibimizle en kaliteli şekilde sunuyoruz. İhtiyacınız olan uydu servisi hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Televizyon Tamir ve Kurulumu Hizmetlerimiz

Tv Tamir ve Kurulumu hizmetlerimiz hakkında aşağıda bilgi verilmiştir.

 • Televizyon Tamir Hizmeti: Televizyonlarınızın her türlü arızası için tamir hizmeti sunuyoruz. Yapacağımız detaylı inceleme sonrasında televizyonunuzdaki arızayı tespit ediyor, tamirini gerçekleştiriyor ve en kısa sürede size teslim ediyoruz. Televizyonunuzun markası ve modeli ne olursa olsun, tecrübeli ve uzman ekibimizle tamir işlemlerini güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyoruz.
 • Televizyon Kurulumu Hizmeti: Yeni aldığınız televizyonu doğru bir şekilde kurulumu yapmak oldukça önemlidir. Kurulumu doğru yapılmayan televizyonların ömrü kısalabilir ve daha sık arıza yapabilir. Bu nedenle, uzman ekibimizle sizlere televizyon kurulumu hizmeti sunuyoruz. Televizyonunuzu doğru bir şekilde duvar montajı veya sehpa üzerine yerleştirerek kurulum işlemini tamamlıyoruz. Ayrıca, gerekli tüm bağlantılarınızı da gerçekleştiriyor ve televizyonunuzun ayarlarını sizin tercihlerinize göre yapılandırıyoruz.

Bu hizmetlerimizden yararlanmak için web sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir veya online olarak randevu oluşturabilirsiniz.

Erzurum televizyon tamircisi

Erzurum’da yerleşik bir televizyon tamiri işletmesi olarak, tüm marka ve modellerdeki televizyonlarınızın her türlü arızasını tamir ediyoruz. Televizyonunuzda meydana gelen her türlü görüntü, ses veya bağlantı sorunlarında, tecrübeli ve uzman ekibimiz tarafından hızlı bir şekilde hizmet veriyoruz. Ayrıca, televizyonunuzun arızasını yerinde tespit ederek, gerekli tamir işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Tamir işlemi sırasında, televizyonunuzun tüm parçalarını özenle kontrol ediyor, arızalı parçaları orijinal yedek parçalarla değiştiriyoruz. Ayrıca, tamir işlemi sonrası televizyonunuzun çalışmasını garanti altına almak için testler gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca, televizyonunuzun doğru bir şekilde kurulumu için de hizmetler sunuyoruz. Yeni bir televizyon aldıysanız veya mevcut televizyonunuzu farklı bir yere taşıdıysanız, televizyonun doğru bir şekilde kurulumu oldukça önemlidir. Uzman ekibimiz, televizyonunuzu doğru bir şekilde duvar montajı veya sehpa üzerine yerleştirerek kurulum işlemini tamamlar. Gerekli tüm bağlantıları gerçekleştirerek, televizyonunuzun ayarlarını da sizin tercihlerinize göre yapılandırıyoruz.

Erzurum Televizyon Tamircisi olarak, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışını her zaman ön planda tutuyoruz. Tamir veya kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizdeki randevu sistemini kullanabilirsiniz.

Ayrıca buradan “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” konulu yazıma bakabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden de bizimle iletişim kurarak, en güncel haberlerimizi takip edebilir ve hizmetlerimizden daha hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz. Facebook sayfamızı takip ederek, sektördeki yenilikleri, kampanyalarımızı ve fırsatlarımızı kaçırmadan öğrenebilirsiniz. Ayrıca, sayfamız üzerinden bize ulaşarak, televizyon tamiri, kurulumu veya diğer hizmetlerimizle ilgili her türlü sorunuzu bize iletebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: https://firma.erzurumda.name.tr/erzurum-televizyon-tamir-servisi/

https://youtube.com/watch?v=pp6dt_KLAAE

Satışını yaptığımız ürünler

Lnb, kablo, çanak, uydu alıcısı, tv askı aparatı, çanak anten ayaklığı, tv kumandası

Her marka tv için tamir bakım işlerinde bizi arayabilirsiniz. Talep ettiğiniz ürün adresinize bizim tarafımızdan getirilmektedir.

 • Anten Kablosu Konektörü
 • Anten Kablosu
 • Çanak Anten
 • LNB
 • Uydu Alıcısı
 • Tv Kumandası

Erzurum Çanak Anten Kurulumu

Erzurum Çanak Anten Kurulumu
Erzurum Çanak Anten Kurulumu

Son dönemde, özellikle televizyon seyircileri arasında sıkça karşılaşılan bir sorun olan çanak anten kurulumu, aslında basit bir konu olmasına rağmen, karmaşık gibi görünebiliyor. Ancak, çanak anten kurulumu hakkında belli başlı teknikleri öğrendiğiniz takdirde, kolayca kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşte bu noktada, sizlere yardımcı olmak için detaylı bir öğretici metne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu metni inceleyerek, çanak anten kurulumunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini, hangi malzemeleri kullanmanız gerektiğini ve adım adım nasıl kurulum yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Böylece, çanak anten kurulumu gibi görünen ama aslında basit bir işlemi kendiniz yapabilir ve televizyon keyfinize ara vermeden devam edebilirsiniz.

Çanak anten kurulumundan önce dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, çanak antenin konumunun doğru bir şekilde ayarlanmasıdır. Eğer çanak anten uydu dalgalarını tam olarak almıyorsa, televizyon yayınları sırasında kesintiler ve görüntü bozulmaları yaşanabilir. Bu nedenle, çanak antenin doğru konumlandırılması oldukça önemlidir. Ayrıca, çanak anten kurulumu yapılacak bölgede bazı engeller varsa, antenin bu engellerin arkasında kalmaması ve uydu sinyallerini kesintisiz bir şekilde alabilmesi için uygun bir yüksekliğe yerleştirilmesi de gerekmektedir. Bu tür detaylara dikkat edildiği takdirde, çanak anten kurulumunun başarıyla tamamlanması ve kesintisiz televizyon keyfi yaşanması mümkündür.

Çanak anten kurulumu yapılacak bölgede, antenin uydu dalgalarını en yüksek seviyede alabilecek bir yere yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra, çanak antenin yeni olması da önemli bir husustur. Eskiyen bir antenin kullanımı, televizyon yayınlarında problemler çıkarabilir ve görüntü kalitesini düşürebilir. Bu nedenle, çanak antenin yüzeyinin paslanmamış ve pürüzsüz olması, doğru bir şekilde uydu sinyallerini alabilmesi açısından önemli bir konudur. Ayrıca, çanak antenin kurulumu sırasında kullanılacak malzemelerin de kaliteli olması, antenin sağlam bir şekilde monte edilmesi ve uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Tüm bu detaylara dikkat edildiği takdirde, çanak antenin doğru bir şekilde kurulması ve kesintisiz televizyon keyfi yaşanması mümkün olacaktır.

Çanak anten kurulumunda kablonun da önemi büyüktür. Uzun ve deforme olmuş kablolardan kaçınılmalıdır. Çünkü uzun kablo mesafeleri sinyal seviyesini düşürür ve yayın kalitesini etkiler. Bu nedenle mümkün olduğunca kısa ve sağlam bir kablo tercih edilmelidir. Çanak anten kurulumu tamamlandıktan sonra kablo takma işlemine geçilir. Kablo takma işlemi oldukça basittir. Uydu anteninin kablosu, televizyonun LNB IN girişine takılmalıdır. Aksi takdirde uydu alıcısı çalışmaz.

Çanak Anten Seçimine Dikkat Etmelisiniz?

Çanak anten seçimi, birçok kişi tarafından göz ardı edilen ama oldukça önemli bir konudur. Çünkü, doğru çanak anten seçimi yapılmadığı takdirde televizyon yayınlarındaki kalite ciddi şekilde etkilenebilir. Doğru bir çanak anten seçmek için antenin boyutu, yerleştirileceği konum, kullanılacak uydu alıcısı gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Bu faktörlere uygun bir çanak anten seçimi yapılmadığı takdirde, televizyon yayınları donabilir, görüntü kalitesi düşebilir ya da tamamen kaybolabilir. Bu nedenle doğru bir çanak anten seçimi, televizyon keyfini en üst seviyede tutmak için oldukça önemlidir.

Çanak anten seçiminde en çok yapılan yanlışlardan birisi ikinci el anten alımıdır. İkinci el antenler hem eskidir hem de yüzeyleri sıkıntı yaratabilir. Bu sıkıntıyı şöyle özetleyebiliriz: Örneğin ikinci el alınan bir antenin yüzeyinde paslanmalar ve pürüzsüz yapının kaybı oluşmuşsa o anten kesinlikle yarardan çok zarar verecektir. Dolayısıyla kaliteli bir çanak anten seçimi oldukça önemlidir. Ayrıca, yaşanan yerin yapısına göre büyüklükteki bir anten seçimi önemlidir. Örneğin, fazla yağmur alan ve rüzgarlı olan bir yerde daha büyük bir çanak anten tercih edilmelidir.

Kendiniz Çanak Anten Ayarı Yapın

Çanak anten ayarı yapmak istiyorsanız, hiç gözünüz korkmasın aslında bu işlem düşündüğünüz kadar zor bir işlem değildir.

Bu yazıda evde çanak anten ayarlamayı öğrenecek ve rahatlıkla kendi işinizi kendiniz yapabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler

Öncelikle çanak anteninize LNB bağlantınızı yapmış olmanız gerekiyor. Sonrasında antenden gelen kablonun televizyonunuza bağlı olduğunu düşünüyorum ve artık ayar aşamasına geçiyorum.

1- Yanınızda bulunması gereken ilk araç android yada ios işletim sistemine sahip bir cep telefonu. Bu şekilde indirip kullanacağınız bir uygulama yardımı ile ayar yapabileceksiniz. Telefon yok ise bilgisayar yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Öncesinde bilgisayarınız ile https://www.dishpointer.com/ bu adrese giderek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cep telefonu olanlar için ise Aşağıda ki uygulamaları yükleyerek işe başlanabilir.

2- Bu aşamada çanak anteninizin offset açısını biliyor olmanız gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız herhangi bir sinyal bulucu cihaz almanız gerekiyor. Bu cihazların ucuz olanları da mevcuttur 60 – 70 TL’ye bu işten kurtulabilirsiniz.

Bu aşamadan sonrasında ise yapmanız gereken şey sinyali bulup tv izlemeye başlamak olacaktır. İyi seyirler.

Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır?

Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır
Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır

Uydu sistemleri, hayatımızda uzun zamandan beri var olan ve bizlere çeşitli kolaylıklar sağlayan bir buluştur. Öyle ki, uyduların olmadığı bir ortamda ne haberleşebilir ne de televizyon izleyebilirdik. Bu durumdan uyduların hayatımızdaki önemini bir kez daha kavrayabiliriz. Uydular, uzun yıllar boyunca bize hizmet eden ve bize çok büyük kolaylıklar sağlayan bir buluş olduğunu zaten yukarıda söylemiştik. Şimdi gelin, uyduları daha da yakından tanıyalım…

Uydu sistemleri, bizlere daha kaliteli bir dünya yaratmak için var olan bir buluştur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en küçük örnekle, uydunun olmadığı bir ortamda hiçbir şekilde haberleşemeyiz. Lakin, unutulmamalıdır ki uydular sadece haberleşmeyi veya televizyon izlememizi sağlayan bir buluş değil. Şu an dünyada hemen hemen her yerde uydulardan yararlanılıyor desek yanlış olmaz. Uydular, insanların uzaydaki gözleridir. Uydular sayesinde insanlar anında, her şeyden haber alabilir. Uyduların çalışma prensibi ise şu şekildedir:

Uyduların Çalışma Prensibi

Uyduların çalışma prensibi sanıldığının aksine oldukça basittir. Uydular bilindiği gibi uzayda bulunan ve her türlü büyüklükte olabilen yapılardır. Bilindiği gibi uydular yer yüzüne uydu sinyalleri göndermektedir. Bu sinyaller ile toplanan bilgiler insanlara aktarılmaktadır. Uydu sinyallerini almak için dünya üzerinde konumlandırılmış çok sayıda yuvarlak ve tepsi şeklinde yeryüzü uyduları vardır. Bu yeryüzü uyduları uzaydan gönderilen uydu sinyallerini alarak, bunu bilgiye dönüştürür ve insanlara aktarır. Basit bir şekilde uyduların çalışma prensibi bu şekildedir.

Uydu Türleri Nelerdir?

Uydular kendi aralarında gruplandırılabilir. Bu gruplandırmalar uydunun içeriğini tamamen değiştirir. Bu gruplandırmalar ise şu şekildedir: Haberleşme uyduları, askeri uydular, meteoroloji uyduları ve uzay araştırma uyduları. Hepsi isminden de anlaşılacağı üzere belirli bir kesme hizmet etmektedir. Bu gruplandırmalar sayesinde uzayda bulunan uydular da gruplandırılarak ortaya çıkabilecek karışıklıklar önlenir. Gruplandırmanın olmadığını varsayarsak uzayda bulunan uydular da gruplandırılamaz ve birbiriyle karışabilir. Bu da büyük bir sorun ortaya çıkarabilir. Bu yüzden uyduların bu gruplandırmaya göre üretilmesi gerekmektedir. Uydular hayatımızda yer edinmiş en önemli buluşlardan bir tanesidir. Gelişen uydu sistemleri sayesinde bakalım daha ne kadar ileriyi görebileceğiz…

Erzurum Uydu Görüntüsü

Erzurum, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Doğu Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri olan Erzurum, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması sebebiyle yüzyıllar boyunca ticaret ve kültürün merkezi olmuştur. Ayrıca, kış sporları merkezleri arasında önemli bir yere sahiptir. Erzurum’un doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleri, her yıl binlerce turisti bölgeye çekmektedir. Bu nedenle, Erzurum’un uydu görüntüleri, hem turistler hem de araştırmacılar tarafından ilgiyle incelenmektedir. Erzurum’un uydu görüntüleri, şehrin coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.

Erzurum Uydu Servisi | Sıkça Sorulan Sorular

Uydu tamircileri ne yapar?

Uydu tamircisi olarak bizim ilk görevimiz güler yüzlü olmak, ikinci görevimiz ahlaklı ve doğru çalışmak, üçüncü görevimiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır. E hani para kazanmak yok mu diyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bu yukarıda ki görevlerimizi yerine getirdiğimiz vakit para kendiliğinden geliyor.

Uydu ayarları nasıl yapılır?

Uydu ayarları kullanmakta olduğumuz son teknoloji ekipmanımız vasıtası ile sinyal yönünün ayarlanması neticesinde kolayca yapılabilir. Haricen istediğiniz uyduya göre ayarlama yapabileceğimizide belirtmek isterim.

Televizyon tamircisi ne yapar?

İyi bir televizyon tamircisi ilk iş olarak arızalı televizyonun marka ve modelini öğrenerek müşteriye tamir ücretini ortalama şekilde belirtir. Sonrasında müşterinin onayı doğrultusunda tvye fiilen bakılır ve net fiyat çıkarılır. Kabul edilmesi halinde gerekli ise yedek parça temin edilir ve tv tamir işlemi başlar.

Çanak anten kurulumu ne kadar sürer?

Kurulum yapılacak olan alanında bu noktada önemi büyüktür ancak ortalama 20 dakikada çanak anten kurulum işlemi tamamlanabilir.

Çanak anten tamircisi ne yapar?

Çanak anten tamir onarım işlemi hiçbir zaman eski performansı alamamanız anlamına gelebilir. Ancak yinede çanak antenlerde oluşan tamir gerektirecek durumlara müdahale edebileceğimizi unutmayın.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım?

Ofset çanağı dikey olarak yerleştirildiğinden yüzeyde kar kalmaz. Bu nedenle yoğun kar yağışı olan bölgelerde ofset tipi antenler tavsiye edilir. Öte yandan kuvvetli rüzgar ve nem oranı yüksek yerlerde parabolik antenler tavsiye edilir. Ofset antenler, uydu ile LNB'ler ve besleme çubukları gibi antenler arasında engel oluşturmadıkları için parabollere göre daha verimli çalışır. Öte yandan odak uzaklığı ve ayar, parabolik antene göre daha hassastır.

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?

Bu boyuttaki uydu anteni, Digitürk yayınları ile tüm Türksat kanallarını, çoğu Hotbird uydusunu veya Eutelsat W3 uydusunu izlemenizi sağlar. Ancak ülkemizin doğu kesiminde Hotbird uyduları daha uzun uydu anten uzunluklarına ihtiyaç duyar. Arap ve Hint Yarımadalarındaki kanalları doğu bölgesinde 90 cm uydu anteni ile izlemek kolaydır, ancak batı bölgesinde bu yayınlar daha uzun anten uzunlukları gerektirir.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?

Hayır. Tek bir uydu anteni ile tek bir uydudan TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Başka bir uydudan yayın almak için, uydu çanağı ilgili uyduyu hedef almalıdır. Tüm uydu yayınları, dijital uydu alıcısının program listesinde otomatik olarak görüntülenir. Öte yandan, uydular veya uydu antenleri arasında sinyal alımını engelleyecek bina veya ağaç gibi fiziksel engeller olmamalıdır.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?

En fazla 8 uydu çanağı bağlanabilir. Bu, 8x1 Diseqc anahtarının kullanılmasını gerektirir. Böylelikle uydu antenlerinden biri TÜRKSAT uydusuna yönelirken diğer anten diğer uyduları görebilir. Bu, izleyebileceğiniz kanalların sayısını artıracaktır.

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?

Ofset veya parabolik tipte antenleri kullanabilirsiniz. Ancak kase kalitesi boyuttan daha önemlidir. Anten kalitesi, alım gücünü etkiler. Örneğin, 120 cm yüksek kaliteli bir uydu anteni, 170 cm'lik ek bir antenin verimliliğini sağlayabilir. Bu nedenle, bir uydu anteni alırken boyutu değil kaliteyi dikkate alın.

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?

Çanak anten, uydudan yüksek frekanslarda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve bunları LNB'nin bulunduğu noktada yansıtır. Uydu anteni çatıya veya duvara monte edilir. LNB, çanak tarafından toplanan yüksek frekanslı mikrodalga sinyallerini güçlendirir ve bunları alıcının işleyebileceği ve anten kablosu aracılığıyla alıcıya iletebileceği daha düşük bir frekans bandına indirger. LNB, kasenin koluna takılıdır. Alıcı, TV'nin görüntüleyebilmesi için LNB'den gelen sinyali hazırlar. Bu, uydudan alınan mikrodalga sinyalinin TV'de bir görüntü olarak görüntülenmesini sağlar. LNB ile alıcı arasına bir anten kablosu bağlanır ve kablonun her iki ucuna F konektör fişleri takılır.

Yorumlar (1)

 1. Avatar ayhan diyorki:

  Daha önce iki kez baktırıp çözemediğimiz yayın sorunumuzu çözdüğünüz için teşekkürler.

Yorum yaz

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş