Erzurum Uydu Servisi | 5424491208 | Uydu Ayar ve Kurulumu

galeri

Firma Hakkında

Erzurum uydu servisi ve çanak anten kurulum hizmeti talebiniz var ise bu➤ 05424491208 numaradan faydalanarak veya aşağıdaki Whatsapp butonu aracılığı ile bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Uydu Servisi Ara
Uydu servisi ara
Uydu Servisi Whatsapp
Uydu Servisi Whatsapp

Erzurum uydu servisi iletişim bilgilerinin birini tercih ederek bize ulaşmanız yeterlidir. İrtibat kurmanız halinde, aynı gün içinde işlerinizi bitirmiş oluyoruz.

✅Firma Kuruluş :2016’dan Beri Hizmet✅
✅Firma Hizmet Bölgeleri :Erzurum’un Her Yerine✅
✅Firma Çalışma Saatleri :7/24 Yerinde Hizmet✅
✅Servis Ücretleri :Yerinde Servis Ücreti 200 ₺ ✅

Erzurum Uydu Servisi Hizmetlerimiz

Erzurum uydu servisi firmamızın Erzurum’da faal hizmet veren tüm firma rehberlerinde kaydı bulunmaktadır. Bizi firma rehberi üzerinden inceleyerek iletişim ve hizmet bilgilerimiz hakkında daha kapsamlı bilgiye erişebilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Şirketimizdeki hizmetler hakkında kısa bir bilgilendirme. Erzurum uydu servisi firmamız Erzurum’a sadece çanak anten kurulum hizmeti vermiyor. Bu hizmetimiz yanı sıra vermekte olduğumuz diğer hizmetlerimiz;

Uydu servisi, çanak anten ayar ve kurulumu

Erzurum uydu servisi hizmeti, (çanak kurulumu, ayar ve onarım) için yıllardır tüm Erzurum ilçelerinde profesyonel hizmet vermekteyiz. Hiçbir müşterimizden memnuniyetsizlik belirten bir geri dönüş almadık.

Televizyon kurulumu

Erzurum televizyon kurulumu, duvar montajı gibi işleriniz için de bizimle irtibat kurabilirsiniz. Bir telefon ile ister evinizde bulunan bir tv kurulumu, ister mağazadan eve taşıma işlemi için ister ev tadilatı esnasında yapılan yer değişikliği işleri için hizmet sunmaktayız.

Ayrıca televizyon montaj işlemleriniz için gerekli olabilecek duvar montaj aparatı, tavan askısı aparatı veya uydu alıcısı gibi talepleriniz için de bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Erzurum televizyon tamircisi

Erzurum’da bozulan garanti kapsamı dışında ki her marka televizyonunuz için bizi arayabilirsiniz. Aramanız halinde uzman arkadaşlarımız adresinize kadar gelip televizyonunuzun arızasını tespit edecek ve size izlenecek yol hakkında bilgi verecekler. Ayrıca buradan “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” konulu yazıma bakabilirsiniz. Bizi Facebook sayfamız aracılığı ile de takip edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: https://firma.erzurumda.name.tr/erzurum-televizyon-tamir-servisi/

Satışını yaptığımız ürünler

Lnb, kablo, çanak, uydu alıcısı, tv askı aparatı, çanak anten ayaklığı, tv kumandası

Her marka tv için tamir bakım işlerinde bizi arayabilirsiniz. Talep ettiğiniz ürün adresinize bizim tarafımızdan getirilmektedir.

  • Anten Kablosu Konektörü
  • Anten Kablosu
  • Çanak Anten
  • LNB
  • Uydu Alıcısı
  • Tv Kumandası

Erzurum Çanak Anten Kurulumu

Erzurum Çanak Anten Kurulumu
Erzurum Çanak Anten Kurulumu

Çanak anten kurulumu, özellikle bu zamanlarda oldukça sık sorulan soruların başında gelmektedir. Çanak anten kurulumu karmaşık gibi gözükse de oldukça basit bir konudur. Bunun için sadece detaylı bir öğretici metine ihtiyacınız vardır. Detaylı bir öğretici yazıyla çanak anten kurulumunu basit bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Çanak anten kurulumunda belli başlı teknikleri bildiğiniz takdirde kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle çanak anten kurulumunun öncesinde dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir: Çanak antenin konumu iyi ayarlanmalıdır. Çanak anten uydu dalgalarını tam olarak almıyorsa yayında kesilmeler yaşanabilir.

Bu yüzden çanak anten, uydu dalgalarını en yüksek seviyede alabilecek yere yerleştirilmelidir. Bir diğer önemli hususta çanak antenin yeni olmasıdır. Eskiyen bir anteni kullanmak televizyon yayınlarında problemler çıkarabilir. Bu doğrultuda özellikle çanak anten yüzeyinin paslanmamış ve pürüzsüz olması önemli bir konudur.

Ayrıca çanak anten kablosunun uzun ve deforme olmaması lazımdır. Çünkü, uzun olan çanak anten kabloları televizyona aktarılan sinyal seviyesini düşürecektir. Bu bakımdan kablonun mümkün olduğu kadar kısa seçilmesi önemlidir. Çanak anten kurulduktan sonra sıra kablo takma işlemine gelmektedir. Kablo takma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Uydu anteninin kablosunu televizyonlarımızda bulunan LNB IN girişine takılması gerekmektedir. Aksi takdirde uydu alıcısı kesinlikle çalışmaz.

Çanak Anten Seçimine Dikkat Etmelisiniz?

Çanak anten seçimi, göründüğü gibi kolay bir seçim değildir. Çünkü çanak anten seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde yukarıda da belirttiğimiz gibi televizyon yayınında çeşitli problemler çıkabilir. Bu yüzden bu konuya dikkat edilmesi lazımdır.

Çanak anten seçiminde en çok yapılan yanlışlardan birisi ikinci el anten alımıdır. İkinci el antenler hem eskidir hem de yüzeyleri sıkıntı yaratabilir. Bu sıkıntıyı şöyle özetleyebiliriz: Örneğin ikinci el alınan bir antenin yüzeyinde paslanmalar ve pürüzsüz yapının kaybı oluşmuşsa o anten kesinlikle yarardan çok zarar verecektir. Dolayısıyla kaliteli bir çanak anten seçimi oldukça önemlidir. Ayrıca, yaşanan yerin yapısına göre büyüklükteki bir anten seçimi önemlidir. Örneğin, fazla yağmur alan ve rüzgarlı olan bir yerde daha büyük bir çanak anten tercih edilmelidir.

Kendiniz Çanak Anten Ayarı Yapın

Çanak anten ayarı yapmak istiyorsanız, hiç gözünüz korkmasın aslında bu işlem düşündüğünüz kadar zor bir işlem değildir.

Bu yazıda evde çanak anten ayarlamayı öğrenecek ve rahatlıkla kendi işinizi kendiniz yapabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler

Öncelikle çanak anteninize LNB bağlantınızı yapmış olmanız gerekiyor. Sonrasında antenden gelen kablonun televizyonunuza bağlı olduğunu düşünüyorum ve artık ayar aşamasına geçiyorum.

1- Yanınızda bulunması gereken ilk araç android yada ios işletim sistemine sahip bir cep telefonu. Bu şekilde indirip kullanacağınız bir uygulama yardımı ile ayar yapabileceksiniz. Telefon yok ise bilgisayar yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Öncesinde bilgisayarınız ile https://www.dishpointer.com/ bu adrese giderek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cep telefonu olanlar için ise Aşağıda ki uygulamaları yükleyerek işe başlanabilir.

2- Bu aşamada çanak anteninizin offset açısını biliyor olmanız gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız herhangi bir sinyal bulucu cihaz almanız gerekiyor. Bu cihazların ucuz olanları da mevcuttur 60 – 70 TL’ye bu işten kurtulabilirsiniz.

Bu aşamadan sonrasında ise yapmanız gereken şey sinyali bulup tv izlemeye başlamak olacaktır. İyi seyirler.

Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır?

Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır
Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır

Uydu sistemleri, hayatımızda uzun zamandan beri var olan ve bizlere çeşitli kolaylıklar sağlayan bir buluştur. Öyle ki, uyduların olmadığı bir ortamda ne haberleşebilir ne de televizyon izleyebilirdik. Bu durumdan uyduların hayatımızdaki önemini bir kez daha kavrayabiliriz. Uydular, uzun yıllar boyunca bize hizmet eden ve bize çok büyük kolaylıklar sağlayan bir buluş olduğunu zaten yukarıda söylemiştik. Şimdi gelin, uyduları daha da yakından tanıyalım…

Uydu sistemleri, bizlere daha kaliteli bir dünya yaratmak için var olan bir buluştur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en küçük örnekle, uydunun olmadığı bir ortamda hiçbir şekilde haberleşemeyiz. Lakin, unutulmamalıdır ki uydular sadece haberleşmeyi veya televizyon izlememizi sağlayan bir buluş değil. Şu an dünyada hemen hemen her yerde uydulardan yararlanılıyor desek yanlış olmaz. Uydular, insanların uzaydaki gözleridir. Uydular sayesinde insanlar anında, her şeyden haber alabilir. Uyduların çalışma prensibi ise şu şekildedir:

Uyduların Çalışma Prensibi

Uyduların çalışma prensibi sanıldığının aksine oldukça basittir. Uydular bilindiği gibi uzayda bulunan ve her türlü büyüklükte olabilen yapılardır. Bilindiği gibi uydular yer yüzüne uydu sinyalleri göndermektedir. Bu sinyaller ile toplanan bilgiler insanlara aktarılmaktadır. Uydu sinyallerini almak için dünya üzerinde konumlandırılmış çok sayıda yuvarlak ve tepsi şeklinde yeryüzü uyduları vardır. Bu yeryüzü uyduları uzaydan gönderilen uydu sinyallerini alarak, bunu bilgiye dönüştürür ve insanlara aktarır. Basit bir şekilde uyduların çalışma prensibi bu şekildedir.

Uydu Türleri Nelerdir?

Uydular kendi aralarında gruplandırılabilir. Bu gruplandırmalar uydunun içeriğini tamamen değiştirir. Bu gruplandırmalar ise şu şekildedir: Haberleşme uyduları, askeri uydular, meteoroloji uyduları ve uzay araştırma uyduları. Hepsi isminden de anlaşılacağı üzere belirli bir kesme hizmet etmektedir. Bu gruplandırmalar sayesinde uzayda bulunan uydular da gruplandırılarak ortaya çıkabilecek karışıklıklar önlenir. Gruplandırmanın olmadığını varsayarsak uzayda bulunan uydular da gruplandırılamaz ve birbiriyle karışabilir. Bu da büyük bir sorun ortaya çıkarabilir. Bu yüzden uyduların bu gruplandırmaya göre üretilmesi gerekmektedir. Uydular hayatımızda yer edinmiş en önemli buluşlardan bir tanesidir. Gelişen uydu sistemleri sayesinde bakalım daha ne kadar ileriyi görebileceğiz…

Erzurum Uydu Görüntüsü

Erzurum, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Doğu Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri olan Erzurum, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alması sebebiyle yüzyıllar boyunca ticaret ve kültürün merkezi olmuştur. Ayrıca, kış sporları merkezleri arasında önemli bir yere sahiptir. Erzurum’un doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve kültürel zenginlikleri, her yıl binlerce turisti bölgeye çekmektedir. Bu nedenle, Erzurum’un uydu görüntüleri, hem turistler hem de araştırmacılar tarafından ilgiyle incelenmektedir. Erzurum’un uydu görüntüleri, şehrin coğrafi yapısı, doğal güzellikleri ve tarihi yerleri hakkında önemli bilgiler sunmaktadır.

Erzurum Uydu Servisi | Sıkça Sorulan Sorular

Uydu tamircileri ne yapar?

Uydu tamircisi olarak bizim ilk görevimiz güler yüzlü olmak, ikinci görevimiz ahlaklı ve doğru çalışmak, üçüncü görevimiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır. E hani para kazanmak yok mu diyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bu yukarıda ki görevlerimizi yerine getirdiğimiz vakit para kendiliğinden geliyor.

Uydu ayarları nasıl yapılır?

Uydu ayarları kullanmakta olduğumuz son teknoloji ekipmanımız vasıtası ile sinyal yönünün ayarlanması neticesinde kolayca yapılabilir. Haricen istediğiniz uyduya göre ayarlama yapabileceğimizide belirtmek isterim.

Televizyon tamircisi ne yapar?

İyi bir televizyon tamircisi ilk iş olarak arızalı televizyonun marka ve modelini öğrenerek müşteriye tamir ücretini ortalama şekilde belirtir. Sonrasında müşterinin onayı doğrultusunda tvye fiilen bakılır ve net fiyat çıkarılır. Kabul edilmesi halinde gerekli ise yedek parça temin edilir ve tv tamir işlemi başlar.

Çanak anten kurulumu ne kadar sürer?

Kurulum yapılacak olan alanında bu noktada önemi büyüktür ancak ortalama 20 dakikada çanak anten kurulum işlemi tamamlanabilir.

Çanak anten tamircisi ne yapar?

Çanak anten tamir onarım işlemi hiçbir zaman eski performansı alamamanız anlamına gelebilir. Ancak yinede çanak antenlerde oluşan tamir gerektirecek durumlara müdahale edebileceğimizi unutmayın.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım?

Ofset çanağı dikey olarak yerleştirildiğinden yüzeyde kar kalmaz. Bu nedenle yoğun kar yağışı olan bölgelerde ofset tipi antenler tavsiye edilir. Öte yandan kuvvetli rüzgar ve nem oranı yüksek yerlerde parabolik antenler tavsiye edilir. Ofset antenler, uydu ile LNB'ler ve besleme çubukları gibi antenler arasında engel oluşturmadıkları için parabollere göre daha verimli çalışır. Öte yandan odak uzaklığı ve ayar, parabolik antene göre daha hassastır.

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?

Bu boyuttaki uydu anteni, Digitürk yayınları ile tüm Türksat kanallarını, çoğu Hotbird uydusunu veya Eutelsat W3 uydusunu izlemenizi sağlar. Ancak ülkemizin doğu kesiminde Hotbird uyduları daha uzun uydu anten uzunluklarına ihtiyaç duyar. Arap ve Hint Yarımadalarındaki kanalları doğu bölgesinde 90 cm uydu anteni ile izlemek kolaydır, ancak batı bölgesinde bu yayınlar daha uzun anten uzunlukları gerektirir.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?

Hayır. Tek bir uydu anteni ile tek bir uydudan TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Başka bir uydudan yayın almak için, uydu çanağı ilgili uyduyu hedef almalıdır. Tüm uydu yayınları, dijital uydu alıcısının program listesinde otomatik olarak görüntülenir. Öte yandan, uydular veya uydu antenleri arasında sinyal alımını engelleyecek bina veya ağaç gibi fiziksel engeller olmamalıdır.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?

En fazla 8 uydu çanağı bağlanabilir. Bu, 8x1 Diseqc anahtarının kullanılmasını gerektirir. Böylelikle uydu antenlerinden biri TÜRKSAT uydusuna yönelirken diğer anten diğer uyduları görebilir. Bu, izleyebileceğiniz kanalların sayısını artıracaktır.

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?

Ofset veya parabolik tipte antenleri kullanabilirsiniz. Ancak kase kalitesi boyuttan daha önemlidir. Anten kalitesi, alım gücünü etkiler. Örneğin, 120 cm yüksek kaliteli bir uydu anteni, 170 cm'lik ek bir antenin verimliliğini sağlayabilir. Bu nedenle, bir uydu anteni alırken boyutu değil kaliteyi dikkate alın.

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?

Çanak anten, uydudan yüksek frekanslarda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve bunları LNB'nin bulunduğu noktada yansıtır. Uydu anteni çatıya veya duvara monte edilir. LNB, çanak tarafından toplanan yüksek frekanslı mikrodalga sinyallerini güçlendirir ve bunları alıcının işleyebileceği ve anten kablosu aracılığıyla alıcıya iletebileceği daha düşük bir frekans bandına indirger. LNB, kasenin koluna takılıdır. Alıcı, TV'nin görüntüleyebilmesi için LNB'den gelen sinyali hazırlar. Bu, uydudan alınan mikrodalga sinyalinin TV'de bir görüntü olarak görüntülenmesini sağlar. LNB ile alıcı arasına bir anten kablosu bağlanır ve kablonun her iki ucuna F konektör fişleri takılır.

Yorumlar (1)

  1. Avatar ayhan diyorki:

    Daha önce iki kez baktırıp çözemediğimiz yayın sorunumuzu çözdüğünüz için teşekkürler.

Yorum yaz

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş