Erzurum TV Tamircisi / 05424491208 / TV Tamir ve Kurulum Servisi

galeri

Firma Hakkında

Erzurum’da ihtiyacınız olan şey bir televizyon tamircisi ise hemen iletişim numaramız üzerinden bize ulaşın. Servis talepleriniz sonrasında aynı gün içinde evinize kadar gelip tv arıza tespitini yaparak gerekli onarım işlemlerini başlatıyoruz.

Yaşantımızın her alanında kullandığımız televizyonlarımız hayatımızın vazgeçilmez unsurlarındandır. Televizyonlarımız ilk üretildiği andan itibaren hayatımızın parçası olarak süre gelmiştir. Televizyon üreticileri zaman içerisinde gelişen teknolojiyle izleyicilere pek çok model ve görsel çeşitlilik sunmuştur. Siyah beyaz ekrandan yıllar içinde 4k ekrana geçiş sağlanmış , görsel ve ses kalitesi izleyicilere üst düzey seyir keyfi sağlamaktadır.

Kullanıcıların oldukça memnun olduğu televizyonları zaman içerisinde arızalanması can sıkıntısı neden olmaktadır. Üretim ve kullanıcı hatalarına bağlı olarak arızalanan televizyonlar zamanla aksamlarında oluşan deformasyonla da arıza verebilmektedir. Televizyonların kullanım ömrünü uzatmak istiyorsak bakımlarını düzenli olarak yapmalıyız.

Televizyon Bakımı

Televizyon servisi vereceğimiz ipuçlarıyla cihazınızın kullanım süresini uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle uzatabilirsiniz. Televizyonları asla ıslak bezle silmeyiniz. Hafif kuru veya özel temizleme maddeleriyle silebilirsiniz. Islak bezden sızan su damlacıkları zaman içerisinde televizyon ekranınıza zarar vermektedir. Bu kullanım şekli televizyon panel tamirine ve ekran değişimine sebebiyet vermektedir.

Televizyonlarınızı mutlaka akım koruma prizi ile çalıştırınız. Ani voltaj yükselmesi ,elektrik kesintileri zaman içerisinde televizyonlarınızın panel arızasına neden olabilmektedir. Televizyonlarınızı duvara monte ederken sağlamlığını kontrol ediniz. Düşme,darbe ve çarpma etkisiyle cihazınızın ekranı kırılabilmektedir. Televizyon ekranı kırıldığında tamiri mümkün olmamakta panel değişimi gerekmektedir. Tv panel değişim fiyatı cihaz fiyatının %75 kadar bir rakam tutmaktadır. İthal ürün olduğu için fiyatları sürekli değişmektedir.

Televizyon Arızaları ve Tamiri

Televizyonlarımız zaman içerisinde kullanıcı veya üretim hatasına bağlı olarak arızalanmaktadır. Marka ve modele göre arızaların çeşitleri değişmektedir. Bu nedenle her modele farklı tamir yöntemi uygulanmaktadır. Televizyon servisimizdeki uzman teknisyenlerimizle geliştirdiğimiz farklı tamir yöntemleriyle televizyon tamir maliyetlerini en aza indiriyoruz.

https://youtube.com/watch?v=5qYbew2VeLs

Televizyon servisi olarak sıklıkla karşılaştığımız ve genel arızalar hakkında tüketicileri bilgilendirelim. Genel olarak müşterilerimizin servis kayıtlarından oluşturduğumuz arıza kayıtlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Televizyon ekran kararması sorunu yaşıyorum , tv ışığı yanıyor ama açılmıyor ,televizyon açılmıyor , tv ekranında çizgi oluştu , tv ekranında yatay çizgi var ,tv ekranında dikey çizgi var ,tv ses var ama görüntü yok , televizyondan ses gelmiyor , televizyon kendi kendine kapanıyor ,televizyonun sesi kendi kendine kısılıyor , tv ekranı kırıldı ,televizyon ekranı çatladı tamir olur mu ? gibi şikayetlerle karşılaşıyoruz.

Bu tür arıza durumlarında öncelikle yapmanız gereken televizyonun fişini prizden çıkarın ve tekrar çalıştırınız. Arıza durumu devam ediyorsa cihazın fişini prizden çıkarıp kapatınız. Televizyonun arıza durumunda çalıştırmak daha büyük arızalara neden olmaktadır. Bu arıza durumlarında uzman teknisyen olmadan televizyonunuza müdahalede etmeyiniz. Müdahale durumunda cihazınıza daha büyük zarar verebilirsiniz.

Televizyon Tamir Servisi

Televizyon arızalarında müşterilerimize teknik destek vermekte işlem öncesi ve sonrası bilgilendirmekteyiz. Televizyon tamir işlemlerimizi bünyemizdeki atölyemizde uzman teknisyenlerle yapmaktayız. Firmamız lcd tv tamiri, led tv tamiri, smart tv tamiri ve curved tv tamiri yapabilmektedir. Müşterilerimize kaliteli, güvenli ve hızlı servis hizmeti vermekteyiz. Tamir işlemleri 2 iş günü içerisinde yapılmakta ve adresinize teslim edilmektedir. Ürün tamirinde kullanılan parçalar birinci kalite olup 1 yıl parça değişim garantisi verilmektedir.

Televizyon servis hizmeti verdiğimiz başlıca televizyon markalar şunlardır; Samsung TV, Lg TV, Philips TV, Toshiba TV, Vestel TV, Arçelik TV, Beko TV, Sharp TV, Sunny TV, Axen TV, Sony TV, Panasonic TV, Grundig TV, Regal TV tamiri ve servisi gerçekleştirmekteyiz. Tamir hizmeti verdiğimiz markaların lcd, led, oled, smart, curved TV modellerine tamir işlemi yapmaktayız.

Tv Ses Var Görüntü Yok Arızası Çözümü

Tüm lcd ve led ekranlı televizyonlar da yaşanan ses var görüntü yok arızası meydana gelmektedir. Televizyondan ses gelmesine görüntünün olmaması, ekranın kapkaranlık bir şekilde durması, tv ekran kararması neden olan durumlardır. Genel olarak bazı markalarda sıklıkla karşılaşılan ses var görüntü yok arızası, birçok nedenden veya hatadan ötürü kaynaklanabilmektedir. Üretim ve kullanıcı hatalarına bağlı olarak gelişen bu arıza durumu, yoğunlukla lcd ve led tv arızası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ses Var Görüntü Yok Arıza Nedeni

Led ve lcd televizyonlarımızın zamanla deforme olan parçalar nedeniyle bu tür arızaya neden olabilmektedir.Ana kart arızası marka ve model de olan LCD televizyonlarda sıklıkla karşılaşılabilenar arıza türüdür. Ana kart arızası, ürünün görüntü kalitesini düşürdüğü gibi, görüntüyü zaman içerisinde kaybetmenize neden olmaktadır. Bu durum müdahale edilmediği zamanlarda ses gelmemesine yol açmaktadır.

Tv ses var görüntü yok arızasının diğer bir nedeni ise ,led ve lcd televizyonlarının arkasında bulunan aydınlatma ünitesinin bozulmasıdır. Aydınlatma sistemi dediğimiz led bar ünitesinin bozulması, cihazın görüntü vermesine engel olabilir. Ayrıca tv led bozulması ve yanması söz konusu arızanın yaşanma sebeplerinin başında gelmektedir.

Tv ses var görüntü yok arızasının nedenlerinden biridir. Bazı istisnai durumlarda gerçekleşen işlemci kartının bozulması ve yanması sonucu oluşmaktadır.İşlemci arıza durumu çok nadir olarak yaşanmaktadır. Fakat görüntünün ortadan kalmasına ve televizyon ekranın hiçbir şekilde tepki vermemesine nedenle olabilir. İşlemci kartların yanması, ürüne giden sinyal sistemine de zarar verebilir. Bu nedenle görüntü almanız imkânsız bir hale gelebilir.

Tv ses yok görüntü var arızasından cihazlarımızı korumak için mutlaka akım koruma prizi kullanmalıyız. Cihazlarımızın bakımı periyodik şekilde yapmamız televizyonlarımızın kullanım süresini uzatmaktadır. Firmamız garanti süresi bitmiş tamir yaptığı markalar şunlardır; samsung, lg, philips, toshiba, sunny, sony, arçelik, vestel, beko, axen, regal, sharp led ve lcd tv ses var görüntü yok arızası tamiri yapmaktadır.

Tv Ses Var Görüntü Yok Tamiri

Tv ses var görüntü yok arızası yaşıyorsanız cihazlarınızı kısa süre içerisinde tamirini yaptırarak,cihazınıza daha büyük arıza vermesini engellemiş olursunuz.Uzman teknisyenlerimizle atölyemizde cihazınızın arızası belirlenerek 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Ürünlerinizin tamiri yapılarak test odalarımızda 1 iş günü bekletilmektedir.Test odasından çıkan ürünleriniz ambalajlanarak mobil servis ekiplerimizle adresinize teslim edilir.

Televizyon nasıl tamir edilir?

Televizyonların 4 çıkış devresi vardır. Bunlar ses çıkışı, düşey / yatay sapma çıkışı ve video çıkışıdır. Ses dışındaki diğer çıkışlar her zaman görüntü ile ilgilidir. Buradan televizyonda meydana gelen hataların birçoğunun ekranda meydana gelen değişikliklere göre tespit edilebileceğini söyleyebiliriz. Televizyon tamiri aslında yapılması en kolay elektronik cihazlardan biridir. TV'de düşey ve yatay taramalar normal ise, görüntü tüpüne 18-20 kv voltaj aktarılmışsa ve ekran net ise raster var demektir. Böylelikle arıza tespit edildiğinde görüntü ve ses rasterde kolaylıkla bulunmakta ve arıza içerisinde yapılan ölçümler ile kolaylıkla tamir edilebilmekte, böylece TV anında tamir edilebilmektedir.

Tv ses var görüntü yok arızası nedir?

Eğer tv de ses var ama görüntü algılanamıyorsa hemen hassas istasyon ayarlarına ve görüntü ayarlarına bakmanız gerekir.

Tv Ekranında karlanma nedir?

Eğer televizyonunuz karlanıyor ise anten bağlantılarını kontrol etmeniz gerekir. Eğer görüntüde beyaz benekler varsa televizyonun sistemini bozan ve parazit yapan bir cihaz var demektir.

Tv ekranında gölgelenme nedir?

Eğer televizyonda gölgelenmeler oluşuyorsa televizyonu biraz daha yukarıya koymanız gerekir. Çünkü etraftaki dağların yaydığı elektromanyetik dalgalar televizyonunuzu etkilemektedir.

Yorum yaz

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firmaya Mail Gönder

Firma Konumu

Paylaş