Su kaçağı tespiti

galeri

Firma Hakkında

Evlerin en büyük dertlerinden biri olan su kaçağının faturalara yansıması sonucunda fark edilmesi ve bu kaçağın tespitinin kaçak bulunan alanda her hangi bir kırma işlemi uygulanmadan yapılmasını istiyorsanız siz de bizimle irtibata geçebilirsiniz. Su kaçağı tespiti servis için kaçağın olduğu alanda kamera ile birlikte girilmesi ve kırma işlemi uygulanmasına gerek kalmadan yapılması için uzman kadro ile birlikte çalışarak size en iyi şekilde hizmet sunulmaktadır. Kaçağın tespiti için şu an sektör içerisinde kullanılmakta olan bütün cihazlar en yeni teknoloji ile birlikte kullanılmaktadır. Bu da sizin en iyi hizmeti almanız için misyon gereği sunulan bir hizmettir.

SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR ?

Su kaçağı tespiti servis boru hatlarından geçen sıcak su ve soğuk su borularının her hangi birinde kaçak olduğu endişesi bulunuyor ise, bunun için ilk olarak dairenin ana su vanasının kapatılması gerekir. Bir kaç saat bekletildikten sonra su damlayan yerde her hangi bir azalma olmuyor ise muhtemel kaçak sıcak su borusundan geliyor demektir. Bunun için de kombi altında yer alan sıcak su vanasının kapatılması ve bir kaç saat bekletilmesi gerekir. Bu işlem de sonuç vermezse borularda pis su tıkanıklığı olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Su kaçağı tespiti ücretsiz servis hizmetinden yararlanmak için sizde profesyonel tesisatçı olan Erzurum tesisat firmasını arayarak sizlere yardımcı olmamızı isteyin.

SU KAÇAĞI TESPİTİ BULMA SERVİSİ NEDİR ?

Su Kaçağı tespiti tarafımızdan tespit edilmektedir. Su kaçağı boru içindeki basınçlardan dolayı olmaktadır. Fazla basınçtan dolayı borularda hava oluşur ve suyun gidip gelmesiyle birlikte bu basınç borulara zarar vermektedir buda su kaçağı sorununu ortaya çıkarmaktadır. Su kaçakları inşaatın sıfır yapılmasındaki yanlış tesisat sonucunda da olmaktadır. Su kaçakları oturduğunuz apartmanlarda alt katlara sızmaktadır. İlk önce alt kattan nereye sızdığı gözle gözlemlendikten sonra firmamızın profesyonel cihazları tarafından su kaçağı olan evde tespit edilir. Böylece su kaçağı tespiti yapılmış olur. Sonrasında ev sahibi dilerse firmamız bakım onarımını yaparak sizlere su kaçağı tepiti sağlamış olur.

SU KAÇAĞININ BELİRTİLERİ

Ev içerisinde yer alan su kaçağının belirtileri şöyle sıralanabilir;

 • Apartman içerisinde yer alan su sayacı, ev içerisinde her hangi bir musluk açık olmadığı halde devamlı olarak dönüyor ise
 • Su faturası beklediğinizden fazla geliyor ise
 • Alt komşunuzun tavanında akıtma, sararma gibi sorunlar yaşıyorsanız
 • Banyonuzda ya da mutfağınızda bulunan seramiklerin arasında yer alan derzler sararma gösteriyor ise
 • Kuru ya da ıslak olan yer zeminlerinde sürekli bir su çıkışı görüyor iseniz
 • Evin duvarlarında her hangi bir ıslaklık ya da aşırı soğukluk oluyor ise
 • Evin bağlı bulunduğu kanalizasyon alanlarında yaşayan böceklerde artış oluyor ise bu belirtiler su kaçağına işaret etmektedir. Firmamız ile birlikte siz de evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız kamera ile birlikte tespit yapılabilmesini isteyebilirsiniz.

SU KAÇAĞI BULMA

Kaçağın tespiti için kullanılan cihazlar arasında;

 • Dinleme Cihazı
 • Termal Kamera
 • Pis Su Kamerası
 • Nem Ölçer gibi cihazlarla hizmet alabilirsiniz.

Tamirat Fiyatları

Su kaçağının borulardan ayrı olarak peteklerden de kaynaklanabilme ihtimali vardır. Petek temizleme servisi gibi yöntemler de su kaçağının giderilmesinde yardımcı olabilmektedir. Bu ve bunun gibi çeşitli nedenlerden ötürü kaçağın boyutuna göre 50 ve 150 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Yorum yaz

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş