Erzurum Yakutiye Uydu Servisi

galeri

Firma Hakkında

Erzurum Yakutiye’de Uydu anten servisi ihtiyaçlarına çözüm sunan firmamız yaşadığınız yer apartman ya da müstakil ev fark etmeksizin kurulum gerçekleştirmektedir. Çanak anten montajı ve var olan çanak antenin ayarlanmasında da sizlere destek sunuyoruz.

Çanak Anten Montajı Nasıl Yapılır?

Televizyonunuzda uydu yayınlarını izleye bilmeniz için mutlaka yayınların alınmasına uygun bir alış anteti bulunması gerekmektedir. İhtiyaç duyulan cihazlara sırayla baktığımızda ; LNB , Uydu alıcı cihaz(Receiver) sistemin önemli iki araçlarıdır.

Fakat tek başına alıcı ya da LNB uydu yayınlarını izlemeniz için yeterli olmayacaktır. Hali hazırda kullanılan anten de yaşanan yayın kayıplarının düzeltilmesi ve değişime ihtiyaç duyan sistem elemanın belirlenmesi de yine profesyonel inceleme ile anlaşılabilir.

Sistemin doğru ve etkin kullanılabilmesi için mutlaka teknik bilgi ve tecrübeli kişilerin anten frekans ayarı ve cihazlar arası bağlantıyı sorunsuz gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu bağlantılar arasında anten sabitlemesi de yer almaktadır.

Çanak Anten Nasıl Takılır?

Yakutiye’de Uydu anten servisi tamiri ve bakımı yapan firmamız anten için en uygun yeri sizin adınıza belirlemekte ve montajını gerçekleştirmektedir. Eğer yaşam alanınız bir apartman ve merkezi bir yayın sistemine bağlı değilseniz mutlaka apartman yönetiminden montaj öncesinde gerekli izinlerin alınması gerekmektedir.

Montajın teknik detaylarında ise;

  • Antenin montajı için ihtiyaç duyulan sağlam beton zeminin tespit edilmesi
  • Montajın gerçekleştiği noktadan gök yüzünün Azimut ve Elevasyonu ile görülebilmesi
  • İleride yapılacak bir başka uydu montajı sırasında her hangi bir temas ya da görüş açısı engellenecek şekilde konumlandırılmaması.

Çanak anten takılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardır. Söz konusu detayları doğru bir şekilde yorumlayabilmek için firmamızdan destek almanız son derece önemlidir.

Anten Çapı Nasıl Seçilir?

Çapları aynı olsa da sahip oldukları Receiver markasına göre antenlerin farklı fonksiyonlara ve yayın kalitesine sahip oldukları unutulmamalıdır. Genellikle yapılan sık yanlışların başında büyük çaplı antenler almak fakat uyumsuz alıcılar tercih etmek gelmektedir. Bu nedenle istenilen yayın ağına ulaşılamamakta ve receiver ya da anten değişimi kaçınılmaz olmaktadır.

Satın aldığınız alıcı ya da anten takım olmalı, aynı zamanda montaj için gerekli anten kablosu LNB ve diğer bağlantı araçları üreticinin seçimleri doğrultusunda hazırlanmalıdır. Uydu anteni montajı ve servis hizmeti için firmamızın sunduğu servis hizmeti yeterli olacaktır.

Uydu Anten Servisi LNB Ayarını Nasıl Yapar?

Uydu antene bağlanacak tüm parçaların doğru bir şekilde monte edilmesinden sonra en önemli adım LNB ayarının yapılmasıdır. Söz konusu ayar anten yüzeyinde toplanan sinyallerin LNB ile okunarak Receiver’a aktarılması adımını da beraberinde getirmektedir.

Lnb odak noktasının seçilmesi oldukça zor ve sinyal tespit araçları ile yapılan bir işlemdir. Bu nedenle firmamızın yönlendireceği tecrübeli personellerimize ek olarak destek donanımları ile LBN ayarlarınız yapılmakta ve anteniniz kullanıma açılmaktadır.

Uydu Montajında Korozyon Önleyici Tedbirlerin Alınması

Anten direği ve anten sistemin doğru çalışabilmesi için hayati önem taşımakla birlikte, sistemin korozyon karşısında en çabuk zarar gören ekipmanlarıdır. Bu nedenle anten direğinin montajının hemen akabinde pas tutmaya karşı boya işlemi görmesi gerekmektedir.

90 Derece açı ile sabitlemesi yapılan direk mevsimsel koşullardan etkilenmektedir. 90 Derecelik açıya sahip antenler hareketli antenler(Polar antenler) için olmazsa olmazlardır. Bu durum daima anten ayağında kar birikmesi ve yağmur birikmesini beraberinde getirebilir. Bu nedenle direk içinde de su birikmesini engellemek için özel izolasyon gerekmektedir. Yine adresinize yönlendireceğimiz personellerimiz uydu montajı prosedürlerini sizin için eksiksiz gerçekleştirecektir.

Uydu çanak anten servis hizmeti verdiğimiz markalar; Digitürk çanak anten servisi, d’smart çanak anten servisi, goldmaster çanak anten servisi, digiline çanak anten servisi, microstar çanak anten servisi, türksat çanak anten servisi.

Uydu tamircileri ne yapar?

Uydu tamircisi olarak bizim ilk görevimiz güler yüzlü olmak, ikinci görevimiz ahlaklı ve doğru çalışmak, üçüncü görevimiz müşteri memnuniyeti sağlamaktır. E hani para kazanmak yok mu diyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki bu yukarıda ki görevlerimizi yerine getirdiğimiz vakit para kendiliğinden geliyor.

Uydu ayarları nasıl yapılır?

Uydu ayarları kullanmakta olduğumuz son teknoloji ekipmanımız vasıtası ile sinyal yönünün ayarlanması neticesinde kolayca yapılabilir. Haricen istediğiniz uyduya göre ayarlama yapabileceğimizide belirtmek isterim.

Televizyon tamircisi ne yapar?

İyi bir televizyon tamircisi ilk iş olarak arızalı televizyonun marka ve modelini öğrenerek müşteriye tamir ücretini ortalama şekilde belirtir. Sonrasında müşterinin onayı doğrultusunda tvye fiilen bakılır ve net fiyat çıkarılır. Kabul edilmesi halinde gerekli ise yedek parça temin edilir ve tv tamir işlemi başlar.

Çanak anten kurulumu ne kadar sürer?

Kurulum yapılacak olan alanında bu noktada önemi büyüktür ancak ortalama 20 dakikada çanak anten kurulum işlemi tamamlanabilir.

Çanak anten tamircisi ne yapar?

Çanak anten tamir onarım işlemi hiçbir zaman eski performansı alamamanız anlamına gelebilir. Ancak yinede çanak antenlerde oluşan tamir gerektirecek durumlara müdahale edebileceğimizi unutmayın.

Hangi tipte çanak anten kullanmalıyım?

Ofset çanağı dikey olarak yerleştirildiğinden yüzeyde kar kalmaz. Bu nedenle yoğun kar yağışı olan bölgelerde ofset tipi antenler tavsiye edilir. Öte yandan kuvvetli rüzgar ve nem oranı yüksek yerlerde parabolik antenler tavsiye edilir. Ofset antenler, uydu ile LNB'ler ve besleme çubukları gibi antenler arasında engel oluşturmadıkları için parabollere göre daha verimli çalışır. Öte yandan odak uzaklığı ve ayar, parabolik antene göre daha hassastır.

90 cm.lik uydu anteni ile hangi uyduların yayınını izleyebilirim?

Bu boyuttaki uydu anteni, Digitürk yayınları ile tüm Türksat kanallarını, çoğu Hotbird uydusunu veya Eutelsat W3 uydusunu izlemenizi sağlar. Ancak ülkemizin doğu kesiminde Hotbird uyduları daha uzun uydu anten uzunluklarına ihtiyaç duyar. Arap ve Hint Yarımadalarındaki kanalları doğu bölgesinde 90 cm uydu anteni ile izlemek kolaydır, ancak batı bölgesinde bu yayınlar daha uzun anten uzunlukları gerektirir.

Tek uydu anteni ile bütün uydu yayınlarını alabilir miyim?

Hayır. Tek bir uydu anteni ile tek bir uydudan TV ve radyo yayınlarını alabilirsiniz. Başka bir uydudan yayın almak için, uydu çanağı ilgili uyduyu hedef almalıdır. Tüm uydu yayınları, dijital uydu alıcısının program listesinde otomatik olarak görüntülenir. Öte yandan, uydular veya uydu antenleri arasında sinyal alımını engelleyecek bina veya ağaç gibi fiziksel engeller olmamalıdır.

Bir uydu alıcısına kaç adet anten bağlayabilirim?

En fazla 8 uydu çanağı bağlanabilir. Bu, 8x1 Diseqc anahtarının kullanılmasını gerektirir. Böylelikle uydu antenlerinden biri TÜRKSAT uydusuna yönelirken diğer anten diğer uyduları görebilir. Bu, izleyebileceğiniz kanalların sayısını artıracaktır.

Dijital yayınları almak için nasıl bir anten kullanmalıyım?

Ofset veya parabolik tipte antenleri kullanabilirsiniz. Ancak kase kalitesi boyuttan daha önemlidir. Anten kalitesi, alım gücünü etkiler. Örneğin, 120 cm yüksek kaliteli bir uydu anteni, 170 cm'lik ek bir antenin verimliliğini sağlayabilir. Bu nedenle, bir uydu anteni alırken boyutu değil kaliteyi dikkate alın.

Uydu yayınlarını izlemek için gerekli donanım nedir?

Çanak anten, uydudan yüksek frekanslarda çok zayıf mikrodalga sinyalleri toplar ve bunları LNB'nin bulunduğu noktada yansıtır. Uydu anteni çatıya veya duvara monte edilir. LNB, çanak tarafından toplanan yüksek frekanslı mikrodalga sinyallerini güçlendirir ve bunları alıcının işleyebileceği ve anten kablosu aracılığıyla alıcıya iletebileceği daha düşük bir frekans bandına indirger. LNB, kasenin koluna takılıdır. Alıcı, TV'nin görüntüleyebilmesi için LNB'den gelen sinyali hazırlar. Bu, uydudan alınan mikrodalga sinyalinin TV'de bir görüntü olarak görüntülenmesini sağlar. LNB ile alıcı arasına bir anten kablosu bağlanır ve kablonun her iki ucuna F konektör fişleri takılır.

Yorum yaz

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş