Erzurum Kına Organizasyonu

galeri

Firma Hakkında

Kına gecesi organizasyon deyince çoğu kişinin aklında içinde neler olduğu neler yer aldığı bilinmiyor. Geceyi nasıl geçirdikleri geceyi kurtaracaklar mı gece kontrolümden çıkar mı kızlarla organizeyi iyi edermiyiz diye telaşlar içinde boğuldukları sıkıntıdan başlarına ağrı girecekleri bir gece çoğu gelinimizi maalesef ki bekler. Kına organizeyi açıklamak gerekirse. Kınadan aylar veya haftalar önce ofisimizle irtibata geçerek yer ayırtan müşterimiz ofimize uygun olduğu bir zaman diliminde gelir ve karşılıklı yüzyüze görüşme imkanında size uygun olan paketleri sunuyoruz.  Hangisi arzularınıza zevkinize ve maddi olarak uygun gelirse aralarından biri seçerek kına gecenizin gün ve saatini not ediyoruz.

Sonrasında dilediğiniz tasarım kaftanlarından birini hangi vücut ölçülerine uygunsa ve rengine hitap ediyorsa seçiyor ve sizin için günler öncesinden rezerve ediyoruz.  Kına gecesinden birgün önce gelinimizle irtibata geçerek  taht rengini malzeme renklerini ve kaftan taç kemer kolyeyi  kontrol ederek o günün herhangi bir sorun çıkmaması için çabalıyoruz. Kına saatinden iki üç saat önce önceden bize belirttiğiniz mekana gelip dilediğiniz büyüklükte tülleri esneterek istediğiniz köşeye kuruyoruz.

Kınadan çok çok erkenden gelip yerimizi hazırlıyoruz ki gelinlerimizin stres yapmaması için streslerini en aza indirmek için çabalıyoruz. Kına saatinden  bir saat öncede kızlarımız gelir ve üstlerini giyerek kınaya hazır hale gelirler. Bir kızımız kapıda misafirlerimize güler yüzlü ve sevecen haliyle lokum ikramı yaparak bir kızımız gelinimizin kılık ve kıyafetine yardım ederken bir diğeri misafirlerimizle ilgilenmekte ve böylelikle ortada her hangi bir sorun teşkil edecek bir şey olmadan kızlarımız müdahale edip kolaylıkla halledebilir. 

Bütün misafirlerin gelmesi tamamlandıktan sonra gelin çıkışımızı davullu ve teflerle çığlıklarla en coşkulu şekilde  misafirlerle karşılaştırıp gelin hanımı tahtına oturtuyor ve dansçı kızlarımız gelinin isteği doğrultusunda dans  şovlarını yaparlar. Daha sonrasında gelinin arkadaşlarını organize edip nedime kıyafetlerini giydiriyoruz.  El mumlarını yakarak gelinin arkadaşlarıyla gelini kına için içeri kaçırıyoruz ve kaftanını giymesi için yardım ederek tacını kemerini ve kolyesini takmasına yardım ediyoruz.

Gelin hanımı hazır olduğunda dışarı çıkarıyoruz.  Coşkulu bir şekilde küçük bir şov yaparak kına yakılması için sandalyeye  oturtturuyoruz.  Şarkılarla türkülerle geline kınasını yakarak tahtındaki yerini alıyor. Sonrasında misafirlerin sıkılmaması ve eğlenceli hale getirtmek için gelini ve arkadaşlarını oyuna davet ediyor. Halay mendilleriyle teflerle davul ve şarkılarla size eşsiz bir kına yaşatıyoruz. Gece sonuna kadar bu böyle aynı modunda  devam etmektedir. Misafirlerin dağılması ve saatin gec olmasıyla kapanışı yapıp kaftanı çıkarmak için tekrardan geline yardım edilir ve onun bütün ihtiyaçları karşılanır. Kına organizasyonu şekilde de anlattığım gibi geceyi en sorunsuz ve kusursuz şekilde atlatmak ve geline güzel anılar biriktirmek için yer alır.

Düğün Mekanı Seçimi

Düğün hazırlıklarına bir an önce başlamak istiyorsunuz fakat işe nereden başlayacağınızı bir türlü kestiremiyor musunuz? Mükemmel bir düğün için önceliğiniz düğün mekanına karar vermek olacaktır. Çünkü düğün hazırlıklarınızın belirleyici unsuru düğün mekanıdır. Geriye kalan bütün düğün hazırlıklarını mekan seçiminden sonra yapmakta fayda var.

Düğün mekanı için düğün, kına ve benzeri özel günler için tasarlanmış yerler tercih ederek işinizi garantiye alabilirsiniz. Otel, restoran, kulüp gibi mekanlar davetler konusunda profesyoneldir ve hata payını en aza indirir. Biraz daha ileri giderek bir saray veya kasır tercih edebilirsiniz. Böyle bir durumda işinizi şansa bırakmamak için kaliteli bir organizasyon firmasıyla çalışmanız gerekir. Bu tarz mekanlarda boş gün bulmak oldukça zordur ve organizasyonun çok iyi planlanması gerekir. Yine evinizin bahçesi, havuzbaşı veya yeşil alanalarda seçenekleriniz arasında yer alabilir.

Düğün mekanı seçiminin en önemli unsuru davetlilerin sayısıdır. Eğer davetli sayınız fazla ise büyük bir mekan ayarlamanız gerekir. Otel, sosyal tesis veya salonlar sizin için doğru tercih olacaktır. Sayıca az kişinin katıldığı bir düğünde bir restoran, tekne ya da kulüp yeterli olabilir. Bu süreç tamamen sizin tercihleriniz doğrultusunda ilerleyecektir.

Düğünün hangi mevsimde olacağı da oldukça önemlidir. Düğünler genellikle yaz mevsiminde olacak şekilde ayarlanır. Fakat iyi organize edilmiş bir kış düğünü de keyifli geçebilir. Kışın yapılacak bir düğünde yeterli ısıtma sisteminin olması konukların memnuniyeti için önemlidir. Üşümüş ve mutsuz konuklar düğün gününüze gölge düşürebilir.

Düğün bütçenizi belirledikten sonra seçeneklerinizi biraz daha daraltabilirsiniz. Fiyatlar genellikle şehir merkezinden uzaklaştıkça azalacaktır. Ulaşım konusu da düşünüldükten sonra mekan seçimine geçilebilir.

Düğün Pastası Seçimi

Düğünlerin, doğum günlerinin ve her türlü kutlamanın başrolü olan pastalarda aranan ilk özellik lezzetidir. Pastanın tadını önce sizin beğenmeniz daha sonra da konukların beğenmesi oldukça önemlidir. Kendi damağınıza hitap etmeyen bir pastayı konuklarınızın beğenmesini bekleyemezsiniz. Müstakbel eşinizle pastane pastane gezip lezzetli pastalar tatmak sanırım düğün hazırlıklarının en güzel kısmı olacaktır. Pasta tadımı yaparken fiyatlardan çok lezzetine odaklanın çünkü lezzetsiz veya bayat bir pasta bütün düğüne gölge düşürebilir.

Pastanın tadından emin olduktan sonra sıra tasarımını seçmeye kaldı. Pastanın tadı kadar görüntüsü de gözleri doyurmalıdır. Düğünün  konseptine ve o yılın trendlerine göre seçilmiş bir pasta konuklarınızı etkilemenize yardımcı olacaktır. Eğer pastanın üzerinde isim veya tarih yazılacaksa düğünden önce kontrol etmenizde fayda var. Hatalı yazılmış bir isim o an keyfinizi kaçırabilir.

Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçerken dergiler karıştırılır, ünlü isimlerin gelinlik tercihlerine bakılır, seçenek çok fazla olduğu için bütün gelinlerin kafası karışır ve başladıkları noktaya geri dönerler.

Bu gelinlik Miranda Kerr giydiğinde muhteşem gözükebilir fakat aynı etki bir başkası giydiğinde de olacak mıdır? İlk iş kendimize karşı dürüst olmak ve nasıl bir vücut tipine sahip olduğumuza karar verip yola oradan başlamak.

En temel vücut tipleri armut, elma, dikdörtgen ve kum saatidir.

ELMA VÜCUT TİPİ

Geniş bir karın, dolgun göğüsler karınla orantılı basen bu tipin öne çıkan özellikleridir. Bu vücut tipindeki gelinler V yaka ve yırtmaçlı modeller tercih etmelidir. A kesim ve düz kesim gelinler doğru bir tercih olacaktır.

ARMUT VÜCUT TİPİ

Vücudun en geniş bölgesi basenlerdir. Genellikle de üst beden daha incedir daha küçük göğüslere, ince kollara ve bele sahiptir. Kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmakla birlikte, ilk anda dikkati çeken basenler olur. Bu vücut tipinde vurgulanması geren yer ince beldir. Etek kesimi A kesim tercih edilmelidir. Prenses kesim gelinlikte seçenekleriniz arasında yer alabilir.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Kum saati vücut tipi oldukça orantılıdır. Geniş omuzlar, gösterişli bir göğüs çevresi, göğüs genişliğinde kalçalar, ince bel ve güzel bacaklar… Bu vücuda sahip şanslı gelinler bütün gelinlik modellerini rahatlıkla taşıyabilir. Balık formunda bir gelinlik harika bir tercih olacaktır.

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Dikdörtgen vücut tipi dar kalçalara, geniş bir omza ve küçük göğüslere sahiptir. Bu tip gelinlere en çok düz kesim gelinlik yakışır. Omuz veya sırt dekoltesi öne çıkarılmalıdır.

Kına Gecesinde Saç Tercihi

Evlilik sürecinde düğünden evvel en özel iki gün vardır. Nişan ve kına gecesi… Kına gecesi gelin adayının kız kıza geçirdiği ve çılgınlar gibi eğlendiği bir gecedir. Bu gecede tüm gözler gelinin üzerinde olacağı için makyaj ve saç kusursuz olmalı

Düğün kadar olmasa da kınanın da kendine göre tatlı telaşları vardır. Kaftan, abiye, taht, hediyelik seçimi derken saçları da unutmamak gerek.

Genellikle kına gecesine ilk olarak bir abiye ile giriş yapılır. Daha sonra kına yakmaya  geçilmeden önce nedimeler geline kaftanını giymesinde yardım ederler. Kına gecenizde birden çok kıyafet giyecekseniz saçlarınız hem abiyenize hem de kaftanınıza uyumlu olmalı.

Kaftanınızda ne tarz bir taç kullanacağınız da oldukça önemli… Çok büyük bir taç takacaksanız saçlarınızı açık bırakmanız avantajınıza olacaktır.

Kına gecenizde taç yerine bir alınlık seçecekseniz görüntünüz daha sade kalacaktır. Alınlık kullandığınızda saçlarınızı yine açık bırakabilir ya da topuz yapabilirsiniz. Fakat kına gecesinin kurtarıcı saçı su dalgasıdır.

Saçlar kına gecesi için önemsiz bir detay gibi gözükse de oldukça önemlidir. Örneğin sarı saçlara sahipseniz pembe bir kaftan sizin için mükemmel bir tercih olacaktır.

Hiçbir aksesuar kullanmayıp sade bir şekilde de saçlarınızı toplayabilirsiniz.

Zarif ışıltılı bir taç ile kına gecenizde prensesler gibi olabilirsiniz.

Düğün Fotoğrafı

Düğün günü geldi çattı. Düğün mekanı ayarlandı, gelinlik seçildi, aksesuarlar hazırlandı. Her detay tek tek incelendi ve bütün hazırlıklar tamamlandı. Artık bütün bunları ölümsüzleştirmenin zamanı geldi.

Mükemmel pozu yakalamanın sırrı oldukça basit. Doğru bir duruş, gelinlik, aksesuarlar ve gelin çiçeğiyle harika kareler yakalayabilirsiniz.

İyi bir fotoğraf için en doğru duruş doğal olandır. Eteklerinizi tutarak ve ellerinizi havalandırarak çekilmiş fotolar doğallığınızı ön plana çıkaracaktır.

Hareketli bir duvakta her zaman yardımcınız olacaktır.

Gelin buketi görüntünüzün en estetik tamamlayıcılarındandır. Buketi doğru açıda tutarak harika kareler yakalayabilirsiniz.

Düğün gününüzde saç modeliniz ve saç aksesuarlarınız sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Fotoğraflar tam karşıdan düz bir açıyla çekildiğinde mükemmel olacağına emin olabilirsiniz.

Kına Hakkında

Kına adını kına bitkisinden alır. Eskiden kına süsleme amacıyla değil daha çok serinlemek için kullanılıyordu. Çölde insanlar kına bitkisinin yaprağını önce eziyorlar sonra da çamurla karıştırırlardı. Bu karışımı ayaklarına ve ellerine sürerek koruyucu bir tabaka oluştururlardı. Bu şekilde vücutlarını güneşin zararlı etkilerinden koruyorlardı. Bu uygulamalar esnasında kınanın estetik yönünü keşfettiler. Zamanla ise kına süs amaçlı kullanılmaya başlandı.

Hindistan’ da fildişi veya gümüşten yapılmış ince bir alet kullanarak kına uygulanırdı. Fas’ ta ise bu iş için tahta kullanılır. Fakat en kullanışlı ve popüler olanı Hint konisidir. Bu koni yardımıyla oldukça ince ve estetik figürler çizebilirsiniz. Elde bir kalem gibi tutulan koniyi hafif sıkarak kınayı kullanabilirsiniz.

İyi bir kına karışımı  kullandınızsa bir hafta kadar görüntüsünü koruyacaktır. Fakat dövme el üzerine yapılmış ve çok sık yıkanıyorsa bu süre kısalacaktır. Zamanla dövmeniz silikleşecek ve kaybolacaktır.

Silikleşen desenlerin üzerinden kınayla geçerek dövmenizin görüntüsünü tazeleyebilir ve ömrünü uzatabilirsiniz.

Bazı kültürlerde kına karışımına renginin koyu ve yoğun olması için ceviz kabuğu karıştırılır. Fakat cevize alerjisi olanların bu konuda dikkatli olması gerekir.

Kına dövme yaptırmak isteyen fakat cesaret edemeyenler için harika bir seçenektir. Malzemeleri ucuz, uygulaması basit ve acısızdır. Kına ile yapabileceğiniz yüzlerce desen ve şekil vardır.

Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de kınanın uygulanacağı bölgenin tüysüz ve temiz olmasıdır. Aksi takdirde şekiller bozuk ve düzensiz olacaktır. Kına vücudun her bölgesine uygulanabilir. Desen vücuda çizildikten sonra yarım saat boyunca su ile temas ettirilmemelidir. Kınanın kendiliğinden kuruyup dökülmesi beklenmelidir.

Yorum yaz

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş