Erzurum Kalorifer Tesisat Temizliği

galeri

Firma Hakkında

Isınma ihtiyacının karşılanma sistemi yıllar içerisinde değişmiş ve artık daha modern bir hale gelmiştir. Bunun en büyük sebebi ise kullanılan ısınma türünün zaman içerisinde değişikliğe uğramasıdır. Yıllarca odun ya da kömür ile soba kurarak ısıtılan evler, artık doğalgaz ve benzeri enerji kaynakları ile ısıtılmaya başlanmıştır.

Çevreye daha duyarlı ve zarar vermeyici özelliğinden dolayı tercih edilen doğalgaz, Erzurum Kalorifer tesisatı adı verilen bir sistem ile meskenlerin ısınmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Erzurum Kalorifer tesisatlarının kömür ile de çalıştığı bilinmektedir. Her ne olursa olsun ve hangi yakıt türü ile çalışırsa çalışsın, Erzurum Kalorifer tesisat temizliği mutlaka her mesken içerisinde yapılmalıdır. Erzurum Kalorifer tesisatlarının temizlenmesinin birçok farklı sebebi vardır.

Kalorifer Tesisat Temizliğinin Nedenleri

Özellikle kış aylarında yoğun bir şekilde kullanılan Erzurum Kalorifer , tüketilen yakıta göre ve bakteri durumu sebebi ile kirlenebilmektedir. Çünkü yakıtın etkisi ile peteklere pompalanan sular zaman içerisinde içeride taşıdığı kirecin de etkisi ile tesisata zarar vermeye başlamaktadır. Bunun neticesinde Erzurum Kalorifer tesisatlarının içerisinde çamur ya da kil gibi ısınmayı direkt olarak engelleyen tortular oluşmaya başlamaktadır. Bu tortular özellikle petek içerisinde tabana doğru oturmakta ve bu alandaki sıcak su geçişini engellemektedir. Bu durum da peteğin o bölgesinde bir takım olumsuz durumların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Çünkü tortular ve çamur tabakası yüzünde sıcak su bölgeye sağlıklı bir şekilde ulaşamamaktadır.

Ulaşamadığı için de ilgili bölgede ısı kaybı ortaya çıkmaktadır. Bir diğer neden ise havadaki bakterilerdir. Tesisat içerisine giren bu bakteriler, kullanıma bağlı olarak petek içlerine yapışmaktadır. Bakterilerin artmasına paralel olarak da petek ve tesisat içlerinde çürümeler ya da paslanmalar ortaya çıkmaktadır. Erzurum petek temizliği yapmaktaki sebeplerden birisi de budur. Tesisata yapışan bu olumsuz bakteriler yüzünden de petek ve tesisat içerisinde ısı kayıpları ortaya çıkmaktadır. Erzurum Kalorifer tesisat temizliği bundan dolayı çok önemlidir. Çünkü ısı kaybının ortaya çıkması ile beraber, mesken içerisinde soğuma problemi oluşmakta ve bunun engellemek için de daha yüksek derecede Erzurum Kalorifer ler yakılmaktadır. Bu da doğal olarak faturalara olumsuz bir şekilde yansımakta ve daha fazla fatura giderinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kalorifer Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Erzurum Kalorifer tesisat temizliği için kesinlikle uzman firmalar ile görüşmek gerekmektedir. Çünkü bu iş oldukça ciddidir ve profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Bu firmalar Erzurum Kalorifer peteklerinin içerisine önce kimyasal bir sıvı katmakta ve yabancı maddeleri yerinden sökmektedir. Daha sonra ise bu yabancı maddeleri özel bir cihaz ve suyun yardımı ile dışarıya tahliye etmektedir. Erzurum Kalorifer tesisat temizliği böylelikle başarılı bir şekilde yapılmış olmaktadır.

Kalorifer Tesisat Temizliğini Faydaları Nelerdir?

  • Daha yüksek ısınma sağlar
  • Petek ömrünü uzatır
  • Isınma problemini çözer
  • Sağlık sorunlarını ortadan kaldırırız
  • Daha az gaz yakımını sağlar
  • Daha az fatura gelmesine yardımcı olur
  • Tesisat sistemini diri ve temiz tutar.

Yorum yaz

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş