Erzurum Dekoratif Desenli Boya Ustası

galeri

Firma Hakkında

Estetik ve sanatın, yaşamın her alanında hayat bulduğu bir çağda yaşıyoruz. Özellikle popüler sanatın hayatımızda önemli bir yeri olduğu gerçeği, genç-yaşlı demeden, geniş bir kitle tarafından kabul görmüştür. Popüler sanat ve estetik anlayışının, ev dekorasyonumuzdan, kıyafetlerimize kadar hayat bulduğunu düşünecek olursak, özellikle dekorasyon konusunda yapılacakların listesi uzayıp gitmektedir. Fakat en temelinde, iç mekan dekorasyonu denilince akla gelen ilk şey olan, duvarlarınızın estetik duruşudur.

Dekor Boya Hakkında Bilgi

Dekoratif boya nedir?

Dekoratif boya, her mekana her alana uygulanabilen, kullanıldığı mekanlarda dizayn ve dekor anlamında değer katan teknolojik bir üründür. Katma değeri yüksek İtalyan dekoratif boya maliyet açısından diğer boyalarla kıyaslandığında aslında daha ekonomiktir.

Dekoratif boya nasıl yapılır?

Dekoratif boya uygulandığı mekanının görünümünü hatta gözlemcinin ruh halini bile tamamen değiştirebilme özelliğine sahiptir. Dekoratif boya uygulamaları esnasında normal (düz)boya yapılırken kullanılan malzemelerden farklı malzemeler kullanılmaktadır.(Sünger mala, Çelik mala, Plastik mala, Efektif fırçalar, Desen fırçaları gibi ). Ayrıca uygulanması ustalık isteyen, her boyacının uygulayamayacağı, özellikle de el alışkanlığının büyük önem kazandığı bir alandır.

Dekoratif boya fiyatları

Dekoratif boya fiyatları aslında normal boyadan daha uygundur ancak işçilik ücreti ile birlikte yapacağınız ödeme evinize ve boyanacak duvarlara göre değişmektedir. Bu nedenle fiyat almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.


Bugüne kadar çeşitli objeler, orijinal duvar saatleri ve tablolarla dekore ettiğimiz, renklendirmek adına duvar kağıtlarından yararlandığımız duvarlarımızı artık desenli boya ile zevkimize göre dizayn etmemiz mümkün. Erzurum’da boya işleri denilince ilk akla gelen firma olan Boyacı Erzurum, sizlere desenli boyaların renkli dünyasının kapısını aralıyor.

Erzurum’un trendleri en yakından takip eden ve kendini yenileyen firması olan Boyacı Erzurum, müşterilerine desenli boyalar konusunda, dünyanın en kaliteli boya firmalarının en yeni kartelalarını sunarken, eşsiz bir ustalıkla uygulama konusunda da güvence veriyor. Görüntüsü itibariyle özellikle iç mekanlarda farklı bir arayış içinde olanlar için güzel bir seçenek olan desenli boya, hem duvar kağıdı uygulamasından daha hesaplıdır, hem de uygulama itibariyle daha iyi sonuçlar vermektedir. Desenli Boya, Erzurum’da uygulama işleminde uzman usta kadrosu ile, tüm semtlerine hizmet veren Boyacı Erzurum firması ile farkınızı ortaya koymanıza olanak tanımaktadır.

 • Boyacı Erzurum firması, desenli boya uygulama hizmetini; desen boyaları, desenli boya işlemi için özel olarak üretilmiş olan desen ruloları ve çeşitli desen aparatları ile yapmaktadır.
 • Desenli boyaların, diğer boyalara ve duvar kağıtlarına göre bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları:
  Su bazlı olmaları nedeniyle, zarar görmeden silinebilir özellikte olmalarıdır.
 • Duvarlarında desen isteyen kullanıcıların genel olarak tercih ettiği duvar kağıtlarının aksine, uygulamada daha kolay ve hesaplıdır. Ayrıca desenden memnun kalınmadığı takdirde üzerine tekrar boya uygulaması yapılarak desen kapatılabilmektedir.
  Uzun ömürlüdür.
 • Duvarlarınızda bulunan leke ve kusurları kapatırken, duvarlarınıza farklı bir hava katmaktadır.

Boyacı Erzurum firması, desenli boya kullanımının, iç mekanda özellikle salon ve oturma odası ile çocuk odalarında kullanım oranın fazla olduğuna dikkat çekerken; iş yerlerinde özellikle kuaför ve bakım salonlarında, estetik merkezlerinde, grafik tasarım işleri ile uğraşan firmalarda, mimarlık ofislerinde vb. tercih edildiğinin altını çizmektedir. Elbette yaratıcılık ve farklılık arayışının, sektörel bazda ya da evin sadece bir kaç odasında sınırlandırılması mümkün değildir. Boyacı Erzurum, müşterilerine daima hayallerinin bir adım ötesinde işler sunmayı kendine vizyon edinmiştir.

Siz hayal edin, biz uygulayalım” sloganı ile alanında en uzman ustaları kadrosuna dahil etmiş olan Boyacı Erzurum, desenli boyalar ile başkentin en yaratıcı ve eğlenceli duvar tasarımlarını yapmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Siz de klişelerden uzak dekorasyon anlayışınıza farklı bir hava katmak istiyorsanız, hayalinizdeki duvar desenini anlatın, Boyacı Erzurum uygulasın.

Boyaya Hazırlık

 • Boyanacak yüzeylerdeki ürün tespiti ve kullanılacak ürün seçimi doğru yapılmalıdır. Örneğin; sentetik boya ( yağlı boya ) yapılmış bir yüzeye, yeniden sentetik bazlı boyamı yapılacak? yoksa transfer astarı kullanılarak su bazlı boyamı kullanılacak? Bu gibi soruların cevabını çok iyi bilmekle birlikte, hangi ürünün bir diğeri ile kullanılabileceğini de bilmek gerekmektedir.
 • Boyanacak yüzeydeki tüm eksiklik kusur ve hataların giderilmesi; duvarlardaki çizikler – çivi izleri gibi yüzeydeki hataların uygun sıva tamir harcı ve alçı ile kapatılması gerekmektedir.
 • Eşya ve Zemin Kaplama; Evinizdeki yada işyerinizdeki tüm zemin ve eşyaların üzerinin, ince naylon örtüler kullanılarak kaplanmalıdır. Kapı ve pencere kenarları gibi duvar ile ilgili materyallerin birleşim noktalarına kağıt bant kullanılarak kaplama yapılmalıdır. Mevcut zemindeki parke – fayans gibi ürünlerin zarar görmesini engellemek içinde tüm zemin alanına naylon branda – karton – kağıt bant gibi sarf malzemeleri kullanılarak etkili bir kaplama yapılmalıdır.
 • Boyama işlemine önce tavanlardan başlanmalıdır. Daha sonra duvarlar ve tavan duvar arasındaki kartonpiyerler ile devam edilir.
 • Duvar boyama işlemi yapılırken, tüm yüzeyin eşit ve düzgün olarak yeni yapılan boya ile taranmasına ve rulo fırça izi kalmamasına dikkat edilmelidir.

Daire Boya Badana Nasıl Yapılmalıdır ?

Kış ayının bitmesi ile dairelerin gerek boya badana gerekse dekorasyon açısından yenilenme zamanı gelmiştir. Bu tarz değişiklikler kişilerin ve evlerin görünümlerini tazeler. Daire boya badana için su bazlı boyaların kullanılması gerekir. Ahşap yüzeyler ve balkon demirleri için yağlı boyalar tercih edilmelidir. Daire boya badana işlerinde dilemiş olduğunuz renklerin karışımları ile istemiş olduğunuz renk çeşidini oluşturmak kolay bir hale gelmiştir. Hatta İnternet ortamında evinizin odalarına uygulama yapıp sonuçları önceden görmeniz de mümkündür. Gelişen teknolojinin de yardımı ile kolaylıkla silinebilen ve soluk alabilen boyalar hayatımıza girmiştir.

Bu kolaylıklar sayesinde kişilerin kendilerinin ve bu konuda uzman olan kişilerin işleri kolaylaşmış ve daire boya badana işi zevkli bir hale gelmiştir. Boya ve badana fiyatları ise; yaptıracağınız firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Dairenin metrekaresi, odaların zemin boyaları, duvarların yüzeyleri ve zımpara yapılıp yapılmayacağı daire boya badana konusunda fiyatları etkilemektedir. Bundan dolayı da dışarıdan hizmet alınacak ise hizmet veren firmalardan metrekare başı fiyat alınmalıdır.

Yorum yaz

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş