Erzurum Boya Badana Ustası | Boyacı | 5074500058

galeri

Firma Hakkında

Kış ayları yaklaşırken evinizde biraz temizlik yapmayı düşünüyorsanız Erzurum boyacı ihtiyacınızı en kaliteli ve hesaplı şekilde karşılayabiliriz. Alanında deneyimli ve uzman ustalarımız size herhangi bir sorun yaşatmadan boya işlerini tamamlar ve tam zamanında teslim eder.

Artık ev temizliği ve boya sizin için problem olmaktan çıkıyor. İstediğiniz gün ve saatte evinize gelen ustalarımız en fazla 2 gün içinde boya badana işlerinizi tamamlıyor ve evinizi temiz şekilde size teslim ediyor.

Böylece size sadece temiz ve yeni boyanmış bir evde keyif kahvesi içmek kalıyor. Yapılması gereken bütün işleri sizin yerinize ustalarımız hallediyor. Üstelik tamamen kaliteli ve ekonomik bir şekilde boya ihtiyacınız karşılanıyor.

Erzurum Boyacı Hizmeti Nasıl Alınır?

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey firmamızla iletişime geçerek Erzurum’da boyacı hizmeti almak istediğinizi iletmek. Ardından bir fiyat teklifi için çalışanlarımız evinize gelir ve gerekli kontrolleri yaptıktan sonra fiyat teklifini hazırlar. Fiyat teklifine onay vermeniz ve gün belirtmeniz durumunda sizin verdiğiniz tarihte ustalarımız evinize gelir ve boya için gereken çalışmaları başlatır.

Tamamen temiz ve konforlu şekilde çalışan ustalarımız, evinizde o anda eşya varsa onların güvenliğini sağlamak adına yanında koruma ambalajları getirir. Eviniz tam sizin seçtiğiniz renk tonunda boyanır kesinlikle bir aksilik yaşanmaz.

Anlaşmalı olduğumuz boya firmaları tarafından istediğiniz renk kodunda boyalar kısa sürede hazırlanır. Uzun yıllardan beri boya ve badana işlerinde deneyimli olan ustalarımız size verdikleri gün ve saat içinde evinizin boyasını bitirir ve teslim eder. Boya işlerinin teslim süresi evinizin büyüklüğüne göre değişmektedir. Ancak 2+1 evin ortalama boya süresi sadece 1 gündür.

Erzurum Boya Badana Fiyatları

Erzurum boyacı fiyatları evinizin durumuna ve metrekaresine göre değişmektedir. Duvarlarında kabarıklık olan ve tadilat gerektiren evlerde boya fiyatları artarken aynı zamanda zıt renk değişimlerinde de fiyatlar farklılık gösterebilir.

Fakat şu konuda iddialıyız Erzurum’da bizden daha uygun fiyatlı bir boya firması bulamazsınız. İşini bu kadar kaliteli şekilde yapan firmanın fiyatlarının bu kadar uygun olması sizi de şaşırtacak. Eğer en güvenli limanınız olan evinize uzman ellere emanet etmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin ve boya hizmetimizle tanışın. Amacımız arkamızda memnun müşteriler bırakmaktır ve bunun için de çalışmaya devam ediyoruz.

Erzurum Boyacı

Erzurum boyacı ustası sizlere en uygun fiyatlara badana yaptırma imkanı tanımaktadır. Erzurum önceden evlerde yapılan boya işlerinde ev sahiplerinin evi toplamak zorunda kaldığı hatta bazen evdeki malzemeleri dışarı çıkardığı sık sık görülmüştür. Boya badana işini yapmak kadar bir evin boya badana için hazır hale gelmesi de önemli bir unsur olarak görülüyordu. Bunun en önemli nedeni, boya işini yapan kişinin rahat şekilde çalışması için gereken ortamın hazır olmasını sağlamaktadır.

Boya işi yapıldığı süre boyunca evlerde bir koşturmaca yaşanırdı. Erzurum boya ustası evde bazı kişilerin bu işten anlaması başkasına boya işini yaptırmamak için iyi bir neden olarak gösterilirdi.

Fakat günümüzde hayat şartları önemli ölçüde değişti. İş nedeni ile ya da başka bir nedenden dolayı boya yapma işi için vakit bulamayan insanlar, evlerine boya yapacak boyacı ustası aramaya başladı. Hatta boyacı arama sürecinde insanlar özellikle boya işinde uzman kişileri tercih etmeye yöneldi. Bugün boya badana yapmak zahmetli bir iş olarak görüldüğünden dolayı normal boyacılar yerine boyacı ustaları daha çok tercih ediliyor.

Boyacı olmak az maliyetli fakat düzenli bir kazanç getiren iştir. Boyacılık mesleğini yapmak isteyenler, kendilerine ait bir dükkan açıp boyacılık işini ilerletebilirler. Alemdar boyacı ustası fakat boyacılık mesleği yapacak kişilerin şüphesiz boya işini çok iyi bilmeleri gerekir.

Boyacılık işini yapmak isteyenlerin boyacı ustası yanında çalışmaları da kendileri açısından büyük avantaj sağlayacaktır. Aksi takdirde sektörde büyük zorluk yaşamaları olası bir durumdur.

Boya işini yapmak isteyen bir kişi için en önemli unsurların başında kullandıkları boyaların kalitesi gelmektedir. Çok farklı boya çeşitleri olduğu için boya işini yapmak isteyen kişilerin dikkatli olması gerekir.

İşlerini iyi yapan kişilerin boya malzemesindeki kaliteye her zaman dikkat ettiği görülür. Boya işini yaparken hangi boyayı nasıl kullanmak da boya yapmada önemli bir unsurdur.

Boya yapan kişilere müşteriler tarafından farklı boya yapmaları istenebilir. Bu konuda boyacı ustaları tecrübeli olduklarından sıkıntı yaşamazlar. Alemdar boyacı ustası Diğer taraftan boya malzemesi kullanırken en önemli hususlar arasında boya fırçaları gelmektedir.

İyi bir boya yapmak için boyanın kalitesi kadar fırçanın da iyi olması gerekir. Erzurum boyacı evlerinize baştan renk katmaktadır. Sizde farklı işler için bizleri arayabilirsiniz. Erzurum boyacı sizlere en iyi hizmeti vererek kaliteyi ön plana çıkarmaktadır. Erzurum merkezi ve daha pek çok bölgeye hızlı ve güvenilir hizmet vermeyi bir borç biliriz.

  • Boya öncesi hazırlık işlemleri: Yüzey kontrolü ve gerekli önlemler, Yüzey temizliği, Yüzey altyapı hazırlığı, Malzemeleri kullanıma hazır hale getirmek.
  • Boya için hazırlık: Boya/vernik işlemlerini yapmak, Astarlama, Macunlama, Son kat boyayı/verniği uygulamak.
  • Boya/vernik sonrası işlemleri: Boyanan/verniklenen yüzeyi kontrol etmek, yüzeydeki hatayı gidermek, Yerlere dökülen ve camlarda kalan boyaları temizlemek, Prizleri ve elektrik anahtarlarını takmak, Kâğıt maskeleme bantlarını sökmek, Mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürütmek, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

İşyeri Boya Badana Uygulaması

İşyeri boya badana uygulamasında önceki zamanlarda sıklıkla badana uygulaması kullanılırdı. Kireç şerbetleri fırça yardımı ile yüzeylere uygulanırdı. Zaman içinde hem görsel açıdan hem de uygulamalarda yaşanmış olan problemler dolayı yerini günümüzün sanayi boyalar almıştır. Bu boyalar küçük, orta ve büyük işyerlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. İşyeri boya badana işlerinin kurumsal firmalar ve şirketler tarafından yapılması gerekir.

Özellikle de büyük işletmelerde metrekarelerin büyük olmasından kaynaklı olarak bu işlemlerin yapılması oldukça zordur. İşyeri boya badana işlemleri için boya firmalarından ücretsiz keşif yardımı alınabilmektedir. Gelecek olan firmalar iş yeri için tüm ölçümleri yaparak kullanılacak olan boya hakkında sizlere gerekli olan tüm bilgileri verir.

Sonrasında ise belirlenmiş olan günde konusunda profesyonel olan ekip ile isterseniz bir gün içinde tüm iş yerinizi boya yapabilmektedir. İşinde uzman olan ekipler işyeri, depo gibi alanlarınızı kirletmeden temiz bir şekilde çalışmaktadır. Temiz çalışmasından kaynaklı olarak boya işlemi sonrasında ekstradan temizlik için işçilerinizi ya da temizlik elemanlarınızı çalıştırmaya gerek kalmaz.

Renk seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

İç veya dış mekânların boyanmasına karar verdiyseniz bir şeyler yolunda gitmemiş demektir. Eskiyen, yıpranan boya görünümlerini düzelterek daha ferah ve aydınlık bir görüntüye ulaşmak hemen herkesin hedefleri arasındadır. Ancak boya seçiminde bir takım hususların göz önünde bulundurulması sağlıklı bir boya badana işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Her iç mekân veya dış mekâna her renk ve boya cinsi gitmeyeceği gibi doğru malzemenin doğru bir alanla buluşturulması da uzmanlık gerektirmektedir. İşin uzmanı olan Boyacı Erzurum sizler için boya badana işlerinin yanı sıra bu konuda rehberlikte yapmaktadır.

Evinizdeki her oda birbirinden farklı dizayna ve ambiansa sahiptir. Doğal olarak odalarınızın rengine karar verirken bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Evinizin ilk etapta genişliğine dikkat etmelisiniz. Boya badana işlemlerinin bel kemiği olan boyanızın rengini bu şekilde belirlerseniz küçük olan evlerinizi daha aydınlık ve geniş gösterirken tam tersi küçük olanı daha küçük, geniş olan evinizi ise daha dar ve basık göstermenizde mümkündür. Son iki duruma düşmemek adına küçük alanlara sahip evler için daha açık tonlarda renkler seçmek her zaman avantajınıza olacaktır. Var olandan daha aydınlık ve geniş bir eve sahip olduğunuz imajını kolaylıkla verebilirsiniz. Geniş eve sahip olmanın bir avantajı da kuşkusuz renk seçiminde daha özgür olmanızdır.

Çocuk ve bebek odalarında uçuk tonlarda mavi, yeşil, pudra, hardal sarısı ve misket limonu renkleri genelde önerilen tonlardır. Çocuğunuzun hem daha dinç hem de daha dingin olmasını sağlar.

Yatak odası ve oturması odası içi tercih edilecek renkler odaların genişliğine bağlıdır. Bunun dışında yatak odası uyku alanı olduğu için rahat bir uyku almak için daha soğuk renkler ağırlıklı kullanılmalıdır. Yumuşak ve pastel tonlar her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Bu tonlar aynı zaman da oturma odası içinde geçerlidir. Boyacı Erzurum renklerin ruhundan anlayarak sizler için en doğru, en ideal seçenekleri sunmakta ve boya-badana işlerini sanata çevirmektedir. Boya badana yaparak renklerin gücünü hayatınıza sokmayı amaçlıyoruz.

Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi

Renklerin insan yaşamına ve psikolojisine etkileri yüzyıllardır bilinen bir gerçek olmasına rağmen son zamanlarda etkilerinin büyüklüğü ve yoğunluğu daha net anlaşılmaya başlanmıştır. Konumuz her ne kadar psikolojik olsa da aynı zaman da renklerin fizyolojik yani bedensel etkileri de mevcuttur.

Renklere karşı insanların vermiş olduğu psikolojik ve fizyolojik tepkiler, renklerin insan yaşamına etki ettiği gerçeğini gün yüzüne çıkarmıştır. Öyle ki renkler sıcak ve soğuk olarak 2’ye ayrılmaktadır. Bu ayrım aynı zaman da renklerin insanlar üzerindeki etkileri de bir nevi açıklamaktadır.

  • Sıcak renkler kırmızı, sarı ve turuncu;
  • Soğuk renkler ise mavi, yeşil ve mordur.

Soğuk renklerin yanı mavi, mor ve yeşilin insan ruhunu dinlendirici, stresten arındırıcı ve rahatlatıcı özellikleri ön plana çıkmıştır. Bu nedenle özellikle stresin yoğun olarak yaşandığı mekânlarda okul, iş yeri veya çocuk odalarının bu renklerle boyanması stresi hayatımızdan azaltmanın yollarından birisi olabilir. Sıcak renkler olan kırmızı, turuncu, sarı ise insanlara pozitif anlamda enerji veren, enerjilerini yükselten, heyecan ve mutluluk veren renkler olarak tanımlanabilir.

İnsanların renklere olan duyarlılığı göz önünde bulundurulduğunda pek çok sektör de adımlarını buna göre atmaktadır. Giyim sektöründen, reklamcılığa, kozmetiğe ve hatta iç mekânların boyanmasına kadar pek çok sektör de renkler temel ögedir. Dikkat çekmek isteyenlerin ilk tercihi kırmızı renkten yana olurken, sakinlikten ve dinginlikten yana olanlar ise mavi ve yeşil tonların büyüsüne kendini bırakacaktır.

Renklerin insanlar üzerine etkisi kişiden kişiye değişim göstermekle birlikte ortak payda da etkiye sahip olduğu bilimsel çevrelerce kabul edilmiştir. Yaşantımızın büyük bir kısmını okul, ev ve iş yerlerinde geçirdiğimiz kabul edilecek olursa bu mekânların renklerine karar verip boya yaparken daha dikkatli ve titiz bir seçim yapılması gerekmektedir. Boyacı Erzurum bunların farkında olan bir firma olarak sizlere boya işlerinin yanı sıra renklerin ahengini ve etkisini de sunmaktadır.

Yorum yaz

GOLD FİRMA

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş