Böcek ve Haşere İlaçlama

galeri

Firma Hakkında

Erzurum Böcek ilaçlama ya da diğer adıyla pest kontrol; insanlara, hayvanlara, çevreye ya da eşyalara farklı şekillerde zarar verebilen canlıları yok etmek amacıyla yapılan uygulamalardır.

İlaçlama uygulamaları; fare gibi gelişmiş canlılara karşı yapılabildiği gibi; pire, hamam böceği, akar gibi daha küçük yapılı ve az gelişmiş olan canlılar ile mücadele için de sıklıkla kullanılmaktadır. Zararlı canlılara karşı mücadele edebilmek için öncelikle haşere ya da kemirgen türünü teşhis etmek gerektiği gibi, ilaçlama işleminin de belirli kalite standartlarında yapılması ve insan sağlığını koruyucu nitelik taşıması hayli önemlidir. Basit teknikler ile yapılan ilaçlama uygulamaları, insan sağlığına ciddi zararlar verebileceği gibi, eşyalar, ürünler ve çevre için de büyük olumsuzluklar yaratabilecektir. Bu nedenle pest kontrol uygulamalarının profesyonel ilaçlama kıstaslarına dayalı olması ve modern ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılması son derece önemlidir.

Haşere ilaçlama Servisi

Erzurum’da Böcek ilaçlama Yapılan Semtler

 • Aşkale
 • Aziziye
 • Çat
 • Hınıs
 • Horasan
 • İspir
 • Karaçoban
 • Karayazı
 • Köprüköy
 • Narman
 • Oltu
 • Olur
 • Palandöken
 • Pasinler
 • Pazaryolu
 • Şenkaya
 • Tekman
 • Tortum
 • Uzundere
 • Yakutiye

Böcek ilaçlama hizmeti almak

Böcek ilaçlama Yaptırmanın Önemi Haşere ve kemirgenler ile mücadele, genellikle zararlı canlıların neden olduğu sorunlar ciddi boyutlara ulaşmadığı sürece ertelenmektedir. Bunun yanı sıra; karınca, hamam böceği gibi zararsız gibi görülen ve insanlara doğrudan olmasa da, dolaylı olarak büyük zararlar verebilen haşereler ile mücadelede çoğunlukla bireysel yöntemler denenmektedir. Ancak böcek ilaçlama dikkatli yapılması şart olan bir uygulama olduğu gibi, basit teknikler, alelade böcek ilaçları ya da amatör yöntemler ile haşere sorununu çözmek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle zararlılara karşı mücadele ederken, Sağlık bakanlığından onaylı olan Erzurum Böcek ilaçlama firmalarına danışmak son derece önemli olmakla birlikte, haşereler ile bireysel olarak mücadele edilmeye çalışılmamalıdır.

Böceklerin ve Kemirgenlerin Neden Olduğu Zararlar

 • Böcek ve fareler, temiz ve kirli her alanda bulunabildiğinden, milyonlarca bakterinin taşıyıcılığını yapmaktadır. Yaşadığı alanlara bu bakterilerin yayılmasını sağlayan haşereler, uzun vadede insan sağlığını büyük ölçüde etkileyecek sorunlara yol açabilmektedir.
 • Pire, tahtakurusu, kene ve bit gibi canlılar kan emerek beslendikleri gibi; taşımakta oldukları virüsleri insan ve hayvan vücuduna bulaştırarak, salgın hastalıkların oluşumuna ve ölümlere neden olabilmektedir.
 • Tahtakurusu, fare, ağaç kurdu, danaburnu, güve gibi haşereler, eşyalara sera ve tarlalarda ekin ve ürünlere ya da eşyalara ve üretim mallarına ciddi boyutta zarar vererek, maddi hasarların oluşmasına neden olabilmektedir.
 • Karasinek gibi haşere türleri ise, yiyecek maddeleri üzerine bakteri ve mikropları bulaştırarak, sindirim yolu rahatsızlıklarına yol açabilmektedir.
 • Akrep, yılan, çıyan gibi haşereler ise insanları ya da hayvanları direkt olarak sokabildiğinden, zehirlenmelere yol açmakta ve insanların sağlığını yitirmesine neden olabilmektedir.

Haşere ve kemirgenlerin insanlara ya da çevreye verdikleri zarar, bu canlıların türüne ve sahip oldukları özelliklere göre değişse de, haşereleri yok edebilmek için Erzurum böcek ilaçlama yaptırmak şart olmakla birlikte, profesyonel biçimde uygulama yapan firmalardan hizmet almak son derece önemlidir. Aksi takdirde, insan sağlığı haşerelerin neden olabileceği zararlardan çok daha büyük tehlikelere, kimyasal maddelere, maruz kalabilecektir.  

Böcek ve Fare ilaçları Haşere ve kemirgen ilaçları, zararlı canlılar ile mücadele aşamasında önemli bir yer tutmaktadır. Zira haşereleri basit böcek ilaçları ya da Erzurum böcek ilaçlama teknikleri ile yok etmek mümkün olmadığı gibi; yetersiz ilaç kullanımı zararlı canlılara karşı başarılı sonuçların elde edilmesini engelleyecektir. Bu nedenle böcek ilaçlarının yeterli miktar ve dozda olması son derece önemli olduğu gibi, mücadele edilen haşere uygulama aşamasında da dikkatli olunması gereklidir. Sağlık Bakanlığından onaylı olmayan ilaçlama şirketleri, bu alanda yetersizlik sergileyeceği gibi; insan sağlığına zarar gelmesine de yol açabilir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan haşere ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak, zararlılar ile mücadelede en güvenli yol olduğu gibi; bireysel tekniklere başvurmak ya da amatör yöntemler kullanmak ciddi problemleri beraberinde getirecektir.

İlaçlama Bireysel Olarak Yapılabilir mi? Böcek ilaçlama uygulamalarının bireysel tekniklerle yapılması, hiçbir etki göstermeyeceği gibi; zararlı canlılardan kurtulmak için profesyonel şekilde Erzurum böcek ilaçlama yaptırılması gereklidir. Zira haşere ya da kemirgenler, basit böcek ilaçlarına karşı, dayanıklı olduğu gibi, birçok haşere ilacı türü; pire, tahtakurusu gibi canlılara karşı başarı sağlayamamaktadır. Birçok haşere, sıvı ilaçlardan etkilendiğinden dolayı, haşerelere karşı bireysel mücadele yapılması zor bir işlem olduğu gibi, çoğunlukla da etkisiz olmaktadır. Bu nedenle zararlılar ile mücadele için profesyonel pest kontrol hizmeti almak şarttır. Zararlı Canlı Türleri

 1. Parazitler(Kan Emiciler): Pire, tahtakurusu, kene ve bit gibi kan emerek beslenen zararlı canlı grupları, yok edilmesi en zor olan haşere türleri arasında yer almaktadır. Sıvı ilaçların dışındaki uygulamalardan etkilenmeyen bu canlılara karşı başarılı şekilde mücadele edebilmek için kullanılan böcek ilaçları ve ilaçlama teknikleri konusunda dikkatli olunması gerektiği gibi, amatör yöntemlere de başvurmamak son derece önemlidir. Zira bu canlılara karşı fumigasyon gibi çok etkili ilaçlamalar başarı sağladığından ve bu uygulamalar da özel makine ve profesyonellik gibi kıstaslar gerektirdiğinden, parazitleri yok etmek için uzman böcek ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınması gereklidir.
 2. Gider Böcekleri: Hamam böceği, gümüşçün, karınca gibi canlıların yer aldığı bu gruptaki haşereler, genellikle banyo ve mutfak gibi alanlarda yaşamaktadır. Sıcak ve nemli alanları seven bu canlı türleri, besin maddelerini çoğu zaman insanların tükettiği yiyeceklerden sağladığından, bakteri ve mikropların kolay bir şekilde insanlara geçmesine yol açmaktadırlar. Bu şekilde sağlık sorunlarına neden olan gider böcekleri ile mücadele için Sağlık bakanlığı onay ve tesciline sahip olan Erzurum böcek ilaçlama şirketleri tarafından pest kontrol hizmeti alınması önemlidir. Jel, sıvı ya da toz ilaçlar ile yok edilebilen gider böcekler ile mücadele için profesyonel uygulama teknikleri ve kaliteli haşere ilacı kullanımı şarttır.
 3. Zehirli Böcekler: Akrep, yılan, çıyan gibi haşerelerin yer aldığı zehirli böcekler grubu, insan yaşamını doğrudan etkileyebilmekte ve ölüme neden olabilmektedir. Özellikle ağaçlık alanlara yakın bölgelerde, taşlık alanlarda ya da denize yakın yerleşimlerde görülen bu haşerelere karşı önlem almak ve bu canlıların görülmesi durumunda acil bir biçimde ilaçlama yaptırmak son derece önemlidir. Zehirli böceklerin neden olabileceği sorunlara karşı önlem oluşturmak için bu canlıların sık görüldüğü alanlarda koruma amacıyla Erzurum böcek ilaçlama yaptırılması şarttır. Ancak zehirli canlılar ile bireysel mücadele tehlikeli olduğundan bu canlıları yok etmek için Sağlık Bakanlığından onaylı şirketler tarafından hizmet almak gereklidir.
 4. Kemirgenler: Tarla faresi, sıçan, çatı faresi gibi canlıların yer aldığı bu grupta etkili ilaçların kullanımı şart olduğu gibi, ilaçlama teknikleri de oldukça önemlidir. Basit ilaçlama teknikleri ile grup davranışına göre hareket eden fare ile mücadele mümkün olmayacağı gibi, bu canlıları yok edebilmek için etkili sıvı ilaçların kullanımı ve profesyonel ilaçlama tekniklerinin kullanımı büyük önem taşımaktadır

Profesyonel ilaçlama Servisleri açık ya da kapalı alanlarda görülen zararlılara karşı başarılı şekilde mücadele edebilmek ve ortamdaki haşere, kemirgen ya da bakteri popülasyonuna son vermek için en doğru yöntem profesyonel ilaçlama servisleri tarafından hizmet almaktır. Sağlık bakanlığından onaylı olmayan ve profesyonel kıstasları sağlayamayan servislerin tercih edilmesi, böcek ya da fare sorununun çözülmesini sağlayamayacağı gibi, insan sağlığının da ciddi anlamda etkilenmesine yol açabilecektir. Bu nedenle profesyonel olmayan firmaların tercih edilmemesi gerektiği gibi; yalnızca Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve garantili şekilde hizmet veren firmalardan hizmet almak gereklidir.

Yorum yaz

Firma Bilgileri

Firma Konumu

Paylaş